Další značky od

Nejzelenější
budova
v nabídce

HSBC Tower, Mexiko

 

Podívejte se, jak moderní kancelářské osvětlení pomáhá bance HSBC získat environmentální certifikaci.

Kancelář v budově HSBC Tower s osvětlením od Philips Lighting

Budova HSBC, která je šetrná
k životnímu prostředí,

má jako vůbec první získat certifikaci LEED, kterou vydává US Green Building Council."
Noční pohled na exteriér budovy HSBC Tower s osvětlením od Philips Lighting
Pracovní zóna v budově HSBC Tower, pohled zvenčí s osvětlením od společnosti Philips

Co zákazník potřeboval vyřešit

 

Když HSBC otevírá novou centrálu, můžete si být jisti, že bude vybavena nejmodernějšími technologiemi. Společnost Philips byla požádána, aby pro nové kanceláře banky v Mexico City optimalizovala pracovní prostředí a napomohla tomu, že budova získá certifikaci LEED (Leadership in Energy and Environmental Design – přední postavení v projektování z hlediska energie a životního prostředí).

To pravé osvětlení  

 

HSBC Tower je mistrovské dílo soudobého klasického designu. Budova měří 136 metrů a nachází se v ní 40 000 m2 užitného prostoru. Je jasné, že budova o takové velikosti vyžaduje hodně osvětlení. V zájmu dosažení certifikace LEED potřebovala HSBC použít nejpokročilejší osvětlovací technologie, jaké jsou k dispozici.

 -

Společnost Philips přišla s ideálním řešením – s účinným osvětlením navrženým speciálně pro moderní kanceláře. Ve všeobecných pracovních zónách jsme vytvořili příjemnou atmosféru instalací 3 000 svítidel. Šlo o zapuštěná svítidla EFix TBS260 se speciálně navrženou optikou pro zářivky. Tato svítidla, která vydávají osvěžující a neoslňující světlo, mají vysoký světelný tok a nízkou spotřebu energie.

 -

Dále bylo instalováno osvětlení ve hlavní vstupní hale, kde vestavná svítidla downlight osazená zářivkami s vysokou intenzitou vytvářejí jemnou atmosféru osvětlení. Zvenku byla instalována svítidla na vrcholy sloupů. Jejich fotometrická křivka byla zvolena tak, aby světlo nezasahovalo za budovu. Ve střešní nástavbě jsou nainstalována LED svítidla downlight, která budově ještě dodávají zábavnou a vřelou atmosféru. Všechny cíle HSBC v oblasti životního prostředí byly splněny, kanceláře mají nyní příjemné osvětlení ideálně přizpůsobené uživatelům.

 -

Svítidla EFix TBS260 reagují na přirozené světlo přicházející zvenku do kanceláří a automaticky ztlumuje, směruje a rozjasňuje světelný tok v závislosti na tom, kolik umělého světla je třeba doplnit. Tento systém umožňuje dosahovat ve spotřebě energie až 54% úspor.

Instalace
efektů šetrných k životnímu prostředí

Tým

Juan Carlos Jimenez

Architekt

Enrica Rosellini

Architekt

Maria A. Escobedo

Konzultace v oblasti osvětlení

Související případy