Další značky od

Dynamický

odraz

Archivy regionu Rhône  Lyon, Francie  

 

Podívejte se, jak Les Eclaireurs vytváří pomocí LED dynamický odraz nad zlatým materiálem archivů regionu Rhône.

Archivy regionu Rhône – Les Eclaireurs © Renaud Araud, fotograf

Představovali
jsme si,  

že by světlo mohlo symbolicky procházet budovou, jako doplněk projekce nad studovnou."


-Lucas Goy, návrhář osvětlení ve společnosti Les Eclaireurs, Lyon, Francie

Archivy regionu Rhône – Les Eclaireurs © Renaud Araud, fotograf

Co zákazník potřeboval vyřešit


Nové Archives Départementales regionu Rhône, které se nacházejí na jih od hlavního nádraží v Lyonu, tvoří součást obchodní čtvrti Part Dieu. Zaujímají strategickou pozici, která doplňuje nový městský prostor rozkládající se podél železnice.
Archivy regionu Rhône – Les Eclaireurs © Renaud Araud, fotograf

To pravé osvětlení

 

Francouzské předpisy požadují, aby 1 % stavebních nákladů při stavbě nové budovy bylo věnováno na vytvoření uměleckého díla, a proto lyonské studio Les Eclaireurs, které se zabývá návrhářstvím osvětlení, navrhlo stálou instalaci uměleckého osvětlení.

 

"Představovali jsme si, že by světlo mohlo symbolicky procházet budovou, jako doplněk projekce nad studovnou, a že by procházelo skrz kovové lamely protislunečních clon. Za tím účelem jsme se rozhodli využít pole LED k vytvoření dynamického odrazu nad zlatým materiálem." Tyto LED jsou naprogramovány do velké dvojrozměrné matice a vytváří vlny zlatého podsvícení.

 

Svítidla e-Graze Powercore s kombinací LED o teplé bílé a oranžové barvě, jsou využita pro zajištění dynamiky fasády a tlumené osvětlení srdce hlavní fasády, když je budova v klidu. "Tato svítidla byla zvolena pro svoji účinnost, skvělou konzistenci a jednoduchost instalace díky prodrátování, jež zahrnuje přívod napájení i signál DMX," uvádí Lucas Goy. K těmto světelným polím, která jsou upevněna k mřížkám údržbových ochozů, je snadný přístup a je možné je jednoduše seřizovat.

  • eW Profile Powercore
    eW Profile Powercore
    eW Profile Powercore je svítidlo LED s přímým napájením ze sítě, jež je určeno k umístění pod skříně a slouží k běžnému specializovanému osvětlení a k osvětlení vitrín. Svítidlo eW...

Související případy