You are now visiting our Global professional lighting website, visit your local website by going to the USA website

Dynamický

odraz

Archivy regionu Rhône  Lyon, Francie  

 

Podívejte se, jak Les Eclaireurs vytváří pomocí LED dynamický odraz nad zlatým materiálem archivů regionu Rhône.

Archivy regionu Rhône – Les Eclaireurs © Renaud Araud, fotograf

Představovali
jsme si,  

že by světlo mohlo symbolicky procházet budovou, jako doplněk projekce nad studovnou."


-Lucas Goy, návrhář osvětlení ve společnosti Les Eclaireurs, Lyon, Francie

Archivy regionu Rhône – Les Eclaireurs © Renaud Araud, fotograf

Co zákazník potřeboval vyřešit


Nové Archives Départementales regionu Rhône, které se nacházejí na jih od hlavního nádraží v Lyonu, tvoří součást obchodní čtvrti Part Dieu. Zaujímají strategickou pozici, která doplňuje nový městský prostor rozkládající se podél železnice.
Archivy regionu Rhône – Les Eclaireurs © Renaud Araud, fotograf

To pravé osvětlení

 

Francouzské předpisy požadují, aby 1 % stavebních nákladů při stavbě nové budovy bylo věnováno na vytvoření uměleckého díla, a proto lyonské studio Les Eclaireurs, které se zabývá návrhářstvím osvětlení, navrhlo stálou instalaci uměleckého osvětlení.

 

"Představovali jsme si, že by světlo mohlo symbolicky procházet budovou, jako doplněk projekce nad studovnou, a že by procházelo skrz kovové lamely protislunečních clon. Za tím účelem jsme se rozhodli využít pole LED k vytvoření dynamického odrazu nad zlatým materiálem." Tyto LED jsou naprogramovány do velké dvojrozměrné matice a vytváří vlny zlatého podsvícení.

 

Svítidla e-Graze Powercore s kombinací LED o teplé bílé a oranžové barvě, jsou využita pro zajištění dynamiky fasády a tlumené osvětlení srdce hlavní fasády, když je budova v klidu. "Tato svítidla byla zvolena pro svoji účinnost, skvělou konzistenci a jednoduchost instalace díky prodrátování, jež zahrnuje přívod napájení i signál DMX," uvádí Lucas Goy. K těmto světelným polím, která jsou upevněna k mřížkám údržbových ochozů, je snadný přístup a je možné je jednoduše seřizovat.

  • eW Profile Powercore
    eW Profile Powercore
    eW Profile Powercore je svítidlo LED s přímým napájením ze sítě, jež je určeno k umístění pod skříně a slouží k běžnému specializovanému osvětlení a k osvětlení vitrín. Svítidlo eW...

Související případy