Další značky od

Osvícení draka:

most

k prosperitě

Dračí most
Da Nang, Vietnam


Podívejte se, jak světlo přeměnilo Dračí most v Da Nangu v památku, kterou můžete obdivovat 24 hodin denně.
LED od společnosti Philips přivádějí do Da Nangu prosperitu – osvícením draka

Nová historická památka
Da Nangu

je neustále se proměňující dílo užitého umění, které řadí Vietnam na světovou mapu návrhářství osvětlení.“
Detail dračí hlavy
Sklenka s výhledem na osvětlený Dračí most – Philips

Co zákazník potřeboval vyřešit

 

Nově odhalený Dračí most v Da Nangu potřeboval spektakulární osvětlení, aby mohl svůj ikonický status vysvítit do noci. Vedení města, které je silným vyznavačem udržitelnosti, hledalo pro tento mytologický monument energeticky nenáročný způsob osvětlení.

To pravé osvětlení  

 

Nový Dračí most pomáhá Da Nangu na cestě k prosperitě, protože umožňuje snadný pohyb mezi městským letištěm a dalšími důležitými lokalitami. Rozsáhlá instalace osvětlení byla nutná pro jasné osvětlení draka a pro zajištění dobré viditelnosti pro motoristy. Vzhledem k tomu, že most měří 666 metrů a má šest jízdních pruhů, hrozilo, že potřebné velké množství svítidel bude pro město znamenat obrovskou energetickou zátěž.

Odpovědí byla technologie LED. Všestranně umístěná svítidla ColorBurst PowerCore a výkonné světlomety ColorBurst Reach nyní draka osvětlují s dramatickým efektem. Sochařská podoba mostu byla ozdobena inspirativní hrou světel a stínů a je viditelná na kilometry daleko. Po stranách mostu byla dále ještě instalována světla Vaya Linear, která mu dodávají atraktivní jiskru.

A kromě těchto estetických úspěchů byly naplněny i cíle vedení města, pokud jde o udržitelnost. Dlouhodobá trvanlivost použitých technologií a nízká spotřeba energie znamenají, že město utratí na údržbu méně prostředků než v případě tradičního osvětlení. Flexibilní ovládací prvky také znamenají, že je snadno možné měnit barvy při příležitosti různých svátků a slavností, což celé stavbě dává ještě větší hodnotu.


Atraktivní design tohoto řešení osvětlení jasně staví Dračí most do pozice brány do města Da Nangu pro Vietnam, stejně jako pro zbytek světa.

 • ColorBurst Powercore
  ColorBurst Powercore
  ColorBurst Powercore je vysoce výkonné, venkovní osvětlení LED navržené pro zvýrazňující osvětlení a osvětlení ploch. Standardní a kompaktní verze svítidel Architectural a Landscap...
 • ColorReach Powercore gen2
  ColorReach Powercore gen2
  ColorReach Powercore spojuje všechny výhody LED osvětlení a regulace v kompaktním svítidle, které je speciálně navrženo pro rozměrné budovy, jako jsou mrakodrapy, kasina, mosty,mol...
 • Vaya Linear LP
  Vaya Linear LP
  Philips Vaya Linear LP v bílé, jednobarevné a RGB verzi je spolehlivé a úsporné LED svítidlo pro statické i dynamické světelné efekty. Vaya Linear LP je ideální pro nepřímé osvětle...

Související případy