Další značky od

Přeměna stěny na městské zábavní

centrum

Interaktivní média na fasádě,

Madrid, Španělsko

Podívejte se, jak může venkovní LED displej vylepšit místní prostředí
náhled videa

Proměnlivá LED
fasáda představuje

infrastrukturu, jež byla navržena jako interaktivní médium podporující sociální odpovědnost, zapojení občanů, přenos informací, sociální interakci či volnočasové aktivity.“

 

- María Langarita a Victor Navarro - Langarita Navarro Architects

Lidé hledící na venkovní LED displej Philips
Zobrazte dílo umělce na fasádě pro interaktivní média

Co zákazník potřeboval vyřešit


Městská rada v Madridu přináší městu vylepšení směřující do budoucnosti. Její neziskový program Medialab-Prado podporuje mladé, aby vytvářeli, studovali a šířili digitální kulturu. Jak by však mohl program tyto aktivity přenést do veřejného prostoru a současně zvyšovat popularitu městské zóny?
Zobrazte dílo umělce na fasádě pro interaktivní média

To pravé osvětlení

 

Městská rada v Madridu viděla příležitost, jak začít ve městě využívat digitální technologie. Studiu Langarita Navarro Architects proto zadala zpracování koncepce a návrhu „proměnlivé LED fasády“. Záměrem bylo postavit velkou digitální obrazovku, kterou by bylo možné snadno umístit na stěnu budovy. Tím by umožnila městu zobrazovat celou řadu různých médií.

 

Ideální technologií pro tento úkol byla svítidla Philips Color Kinetics. Sestávají z matice LED v RGB barvách a snadno je lze využít k vytvoření zobrazovacích zařízení s adaptabilní geometrií. Tým tuto technologii využil k vytvoření velké barevné obrazovky, na níž je možné zobrazovat díla umělců a designérů z celého světa. A protože je obrazovka interaktivní, je možné ji využívat i pro zábavné soutěže a hry pro veřejnost.

 

Projekt slavil úspěch na všech frontách. Obrazovka se pravidelně využívá pro zobrazování digitálních děl mladých umělců, místní mohou na obrazovce hrát interaktivní hry, zatímco je jejich přátelé sledují. Výsledkem je, že se rušné náměstí Plaza de las Letras stalo významnou atrakcí a ve čtvrti, kde se nachází, chce bydlet více lidí.

 

Dokud je proměnlivá LED fasáda v provozu, je jedno jisté: tradiční „madrileño“ stěna bude znovu a znovu nádherným způsobem ožívat.

Související případy