Další značky od

Vidět více,

utrácet méně

Palencia,

Španělsko

 

Podívejte se, jak se město zlepšilo jako místo pro život a jak snížilo náklady na údržbu, spotřebu energie i produkci CO2.

Ulice Palencie v nočním osvětlení

IntelligentCity je inovační

řešení osvětlení, které je schopno optimalizovat veřejné osvětlení, pokud jde o živost, bezpečí, energetické úspory a snižování nákladů na údržbu."
Muž s dítětem hrají karty na ulici v Palencii pod osvětlením od společnosti Philips.
Lidé chodí po ulicích Palencia za noci pod osvětlením od společnosti Philips.

Co zákazník potřeboval vyřešit

 

Síť zastaralých pouličních lamp v Palencii byla nákladná a její provoz neefektivní. Navíc světlo uvolňovalo příliš mnoho CO2 a nabízelo nekvalitní barevné podání. Přestože bylo jasné, že síť je černou dírou v pokladně města, městské radě se nedostávalo prostředků na přestavbu 11 000 pouličních světel.

Společnost Philips poskytla osvětlení pro město Palencia.

To pravé osvětlení  

 

V rámci hledání cenově dostupných řešení se městská rada v Palencii rozhodla provést přestavbu osvětlení s využitím společnosti Energy Service Company (ESCO), Clece. Společnost ESCO by uhradila počáteční investici na modernizaci, Palencia by ji pak postupně splácela z úspor, které by jí nové osvětlení přinášelo.

 

V rámci první fáze modernizace bylo instalováno 3 139 svítidel. Vzhledem k zájmu o instalaci energeticky úsporného řešení byla použita svítidla Luma LED na hlavních silnicích a pěších zónách města, svítidla Selenium LED pak byla instalována v obytných čtvrtích. V historické části města byla použita svítidla Villa LED. Svítidla byla propojena přes řídicí uzly Starsense RF s ovládacím softwarem CityTouch, což umožnilo osvětlení celé oblasti dálkově ovládat.

 

Rozdíl oproti předchozímu řešení je obrovský. Nižší spotřeba energie znamená pro městskou radu obrovské ekonomické výhody a přínos pro životní prostředí. Rada navíc může snadno ovládat úroveň osvětlení v různých částech města pomocí systému CityTouch. Nová svítidla poskytují kvalitní světlo s vynikajícím barevným podáním, což zvyšuje pocit bezpečí a pohodlí. Výsledkem je, že město Palencia je nyní příjemnější místo k životu, jak pro návštěvníky, tak pro občany.

  • Luma
    Luma
    Luma je svítidlo uličního osvětlení s technologií REVOLED™ a jasnou identitou designu, které pro všechny ulice a silnice nabízí dokonale chlazené řešení ve stylu „namontujte a zapo...
  • Selenium LED
    Selenium LED
    Selenium LED je úsporné svítidlo pro světlování komunikací, jež ve srovnání s běžnými řešeními nabízí úsporu více než 60 % energie. Jeho jednoduchý oblý tvar mu umožňuje zapadnout ...
CityTouch

CityTouch

Oživte své město. Flexibilní a dynamické ovládání osvětlení města, které je navíc snadné.

Zobrazit výrobek

Vylepšení

městské

atmosféry

Tým

Obec Palencia

Zákazník

Raquel López

Vedoucí projektu - Philips

Gabriel Rubí

Vedoucí projektu - Městská rada Palencia

Jaime Pontigo

Vedoucí projektu - Clece

Související případy