You are now visiting our Global professional lighting website, visit your local website by going to the USA website

Vidět více,

utrácet méně

Palencia,

Španělsko

 

Podívejte se, jak se město zlepšilo jako místo pro život a jak snížilo náklady na údržbu, spotřebu energie i produkci CO2.

Ulice Palencie v nočním osvětlení

IntelligentCity je inovační

řešení osvětlení, které je schopno optimalizovat veřejné osvětlení, pokud jde o živost, bezpečí, energetické úspory a snižování nákladů na údržbu."
Muž s dítětem hrají karty na ulici v Palencii pod osvětlením od společnosti Philips.
Lidé chodí po ulicích Palencia za noci pod osvětlením od společnosti Philips.

Co zákazník potřeboval vyřešit

 

Síť zastaralých pouličních lamp v Palencii byla nákladná a její provoz neefektivní. Navíc světlo uvolňovalo příliš mnoho CO2 a nabízelo nekvalitní barevné podání. Přestože bylo jasné, že síť je černou dírou v pokladně města, městské radě se nedostávalo prostředků na přestavbu 11 000 pouličních světel.

Společnost Philips poskytla osvětlení pro město Palencia.

To pravé osvětlení  

 

V rámci hledání cenově dostupných řešení se městská rada v Palencii rozhodla provést přestavbu osvětlení s využitím společnosti Energy Service Company (ESCO), Clece. Společnost ESCO by uhradila počáteční investici na modernizaci, Palencia by ji pak postupně splácela z úspor, které by jí nové osvětlení přinášelo.

 

V rámci první fáze modernizace bylo instalováno 3 139 svítidel. Vzhledem k zájmu o instalaci energeticky úsporného řešení byla použita svítidla Luma LED na hlavních silnicích a pěších zónách města, svítidla Selenium LED pak byla instalována v obytných čtvrtích. V historické části města byla použita svítidla Villa LED. Svítidla byla propojena přes řídicí uzly Starsense RF s ovládacím softwarem CityTouch, což umožnilo osvětlení celé oblasti dálkově ovládat.

 

Rozdíl oproti předchozímu řešení je obrovský. Nižší spotřeba energie znamená pro městskou radu obrovské ekonomické výhody a přínos pro životní prostředí. Rada navíc může snadno ovládat úroveň osvětlení v různých částech města pomocí systému CityTouch. Nová svítidla poskytují kvalitní světlo s vynikajícím barevným podáním, což zvyšuje pocit bezpečí a pohodlí. Výsledkem je, že město Palencia je nyní příjemnější místo k životu, jak pro návštěvníky, tak pro občany.

  • Selenium LED
    Selenium LED
    Selenium LED je úsporné svítidlo pro světlování komunikací, jež ve srovnání s běžnými řešeními nabízí úsporu více než 60 % energie. Jeho jednoduchý oblý tvar mu umožňuje zapadnout ...
CityTouch

CityTouch

Oživte své město. Flexibilní a dynamické ovládání osvětlení města, které je navíc snadné.

Zobrazit výrobek

Vylepšení

městské

atmosféry

Tým

Obec Palencia

Zákazník

Raquel López

Vedoucí projektu - Philips

Gabriel Rubí

Vedoucí projektu - Městská rada Palencia

Jaime Pontigo

Vedoucí projektu - Clece

Související případy