Další značky od

Malovat

světlem

Osvětlení podchodu,

Ostrava, CZ

 

Už jste někdy zkusili, co se stane, když se podíváte na obrázek pod barevným světlem, které se mění? Zkuste to a uvidíte... třeba v podchodu v Ostravě…

Interaktivní osvětlení podchodu v Ostravě

Malovat světlem"

 

- Filip Müller, návrh osvětlení

Podchod Ostrava

Výzva pro zákazníka

 

Pokud byste byli v pozici developera, který chce zkrášlit veřejný prostor, asi by se daly Vaše požadavky shrnout do dvou klíčových bodů: 1) Aby to bylo pěkné a 2) aby to dlouho vydrželo.

Zatímco proces vytváření veřejného prostoru lze určitým způsobem kontrolovat, zajištění dlouhé životnosti uměleckého díla je určitou výzvou. Pomineme-li konstrukce, které jsou masivní a trvanlivé, je kritickým bodem spolehlivosti osvětlovací soustava.

Svítidla a systémy řízení osvětlení Philips jsou již prověřena mnoha aplikacemi z celého světla, ale také z nedalekého Brna, kde již obdobný podchod existuje od roku 2010. Očekávaná životnost osvětlovací soustavy se měří v desítkách let a pokud odolají i pokusům o vandalismus, budou se moci Ostraváci těšit alespoň z kousku opraveného komplexu Frýdlantské mosty. 

Podchod Ostrava

To správné LED osvětlení

 

Společnost CTP ve spolupráci s městem Ostrava vytvořili interaktivní podchod spojující administrativní komplex IQ Ostrava s veřejnou dopravou. Neobvyklé spojení umění, světla, rezavého železa (cor-ten) a pokročilé technologie změnilo podchod v architekturní skvost podtrhující dynamického ducha moderní Ostravy. Podchod vznikl ve spolupráci architekta Václava Hlaváčka z ateliéru Studio Acht a uměleckého malíře Marka Číhala.

 

Cor-tenové plechy, které zakrývají osvětlovací soustavu, znemožnují pravidelnou údržbu osvětlovací soustavy. Proto byla osvětlovací soustava vyprojektována s předpokládanou životností více než 5 let. Pouze technologie LED splňuje takto přísné nároky a to i přes nepříznivé vnější vlivy, které na osvětlovací soustavu působí. Při realizaci byly použity špičkové produkty Philips ColorKinetics s názvem ColorGraze Powercore a kontrolu nad osvětlením zajištuje řízení osvětlení Pharos LPC.

 • ColorGraze QLX Powercore
  ColorGraze QLX Powercore
  Toto svítidlo nabízí vynikající světelný tok při sníženém příkonu a přináší tak vyvážený poměr mezi výkonem a cenou. Nízkoprofilové tělo, připojení pomocí konektorů, univerzální ro...
  • Vynikající kvalita světla, konzistence a světelný tok díky technologiím Philips Color Kinetics Optibin a Chromasync
  • Snadná montáž a velké průběžné délky díky technologii Powercore
  • Možnost návrhu statických a dynamických světelných efektů řízených pomocí ovladačů Philips Color Kinetics
Vaya Linear Color

Vaya Linear Color

Nákladově efektivní svítidlo měnící barvy

Zjistit více

Pharos

Pharos LPC1

Systém řízení osvětlení Pharos

Zjistit více

Ostatní projekty