Další značky od

Jak zachovat obří

prostor udržitelný

Distribuční centrum Lidl,
Heerenven, Nizozemsko


Podívejte se, jak osvětlení LED ve skladu dělá z distribučního centra Lidl zářný příklad udržitelnosti.

 

Lidé se účastní prezentace ve skladu distribučního centra Lidl pod osvětlením od společnosti Philips.

Toto distribuční centrum
odráží vše, co

společnost Lidl vyznává: udržitelnost, efektivitu, moderní logistiku a vybavení. Podařilo se nám vybudovat nejudržitelnější distribuční centrum v Nizozemsku.“

 

- Séverine van Tuyll van Serooskerken, tiskový mluvčí, Lidl Nizozemsko

Lidé jsou ohromeni udržitelným osvětlením ve skladu distribučního centra Lidl.

Co zákazník potřeboval vyřešit

 

Lidl je jedním z největších maloobchodních řetězců s potravinami v Evropě. V Heerenvenu společnost otevřela nové distribuční centrum o rozloze 46 000 m2. Společnost Philips byla požádána, aby zajistila pro objekt ekologicky šetrné osvětlení, které by pro Lidl určilo nové normy v udržitelnosti.

To pravé osvětlení


Distribuční centrum Lidl je špičkou v udržitelném stavebnictví. Tato budova nevyužívající plyn je vybavena systémem skladování termální energie, který čerpá teplo přímo z půdy. Ke chlazení a mražení výrobků také využívá chladicí systémy šetrné k životnímu prostředí. Kromě toho trojitá vrstva krytiny a izolací minimalizuje ztráty tepla, díky čemuž je budova vysoce energeticky účinná.

 

Pro doplnění ještě chybělo moderní udržitelné osvětlení. Distribuční centrum bylo vybaveno svítidly Philips Maxos LED Industry, která vytvářejí jasnou a přívětivou atmosféru. Kromě toho byla budova vybavena řídicími systémy, které využívají detektory přítomnosti osob k vypínání světla v prázdných místnostech. Též je instalován systém regulace osvětlení na základě denního světla, který nastavuje lampy podle množství denního světla vstupujícího do budovy.


Energeticky účinná světla a inteligentní řídicí systémy umožnily dosáhnout ve srovnání s tradičními zářivkami 45% úspory energie za rok. Nové osvětlení pomohlo vytvořit nejudržitelnější distribuční centrum v Nizozemsku.


Mimo jiné i díky energeticky účinnému osvětlení získalo distribuční centrum Lidl 4hvězdičkový certifikát BREEAM-NL za udržitelnost. Jde o první budovu svého druhu, která toto působivé ocenění získala.

  • Maxos LED
    Maxos LED
    Zákazníci v sektorech průmyslu a prodeje hledají řešení běžného osvětlení s přiměřenou návratností, jež by splňovalo všechny relevantní normy pro použití v supermarketech a v průmy...

Vytváříme pohodlí
pomocí světla

Tým

Lidl Nizozemsko

Zákazník

Související případy