You are now visiting our Global professional lighting website, visit your local website by going to the USA website

Jak zachovat obří

prostor udržitelný

Distribuční centrum Lidl,
Heerenven, Nizozemsko


Podívejte se, jak osvětlení LED ve skladu dělá z distribučního centra Lidl zářný příklad udržitelnosti.

 

Lidé se účastní prezentace ve skladu distribučního centra Lidl pod osvětlením od společnosti Philips.

Toto distribuční centrum
odráží vše, co

společnost Lidl vyznává: udržitelnost, efektivitu, moderní logistiku a vybavení. Podařilo se nám vybudovat nejudržitelnější distribuční centrum v Nizozemsku.“

 

- Séverine van Tuyll van Serooskerken, tiskový mluvčí, Lidl Nizozemsko

Lidé jsou ohromeni udržitelným osvětlením ve skladu distribučního centra Lidl.

Co zákazník potřeboval vyřešit

 

Lidl je jedním z největších maloobchodních řetězců s potravinami v Evropě. V Heerenvenu společnost otevřela nové distribuční centrum o rozloze 46 000 m2. Společnost Philips byla požádána, aby zajistila pro objekt ekologicky šetrné osvětlení, které by pro Lidl určilo nové normy v udržitelnosti.

To pravé osvětlení


Distribuční centrum Lidl je špičkou v udržitelném stavebnictví. Tato budova nevyužívající plyn je vybavena systémem skladování termální energie, který čerpá teplo přímo z půdy. Ke chlazení a mražení výrobků také využívá chladicí systémy šetrné k životnímu prostředí. Kromě toho trojitá vrstva krytiny a izolací minimalizuje ztráty tepla, díky čemuž je budova vysoce energeticky účinná.

 

Pro doplnění ještě chybělo moderní udržitelné osvětlení. Distribuční centrum bylo vybaveno svítidly Philips Maxos LED Industry, která vytvářejí jasnou a přívětivou atmosféru. Kromě toho byla budova vybavena řídicími systémy, které využívají detektory přítomnosti osob k vypínání světla v prázdných místnostech. Též je instalován systém regulace osvětlení na základě denního světla, který nastavuje lampy podle množství denního světla vstupujícího do budovy.


Energeticky účinná světla a inteligentní řídicí systémy umožnily dosáhnout ve srovnání s tradičními zářivkami 45% úspory energie za rok. Nové osvětlení pomohlo vytvořit nejudržitelnější distribuční centrum v Nizozemsku.


Mimo jiné i díky energeticky účinnému osvětlení získalo distribuční centrum Lidl 4hvězdičkový certifikát BREEAM-NL za udržitelnost. Jde o první budovu svého druhu, která toto působivé ocenění získala.

  • Maxos LED
    Maxos LED
    Zákazníci v sektorech průmyslu a prodeje hledají řešení běžného osvětlení s přiměřenou návratností, jež by splňovalo všechny relevantní normy pro použití v supermarketech a v průmy...

Vytváříme pohodlí
pomocí světla

Tým

Lidl Nizozemsko

Zákazník

Související případy