Další značky od

Podporujeme

zdravé životní prostředí

Skladovací a distribuční centrum Unilever,
Prologis Park Piotrkow, Polsko

 

Podívejte se, jak osvětlení LED pro sklady přispívá k čistšímu prostředí.

Skladovací prostory společnosti Unilever, jejichž vlastníkem je Prologis, využívají energeticky účinné osvětlení od společnosti Philips.

  Tento projekt představuje
další krok

ve směru, který nastavil projekt „Udržitelný život“ společnosti Unilever. V něm se naše firma zavázala snižovat svůj dopad na životní prostředí."

 

- Mateusz Mikołajczyk, junior specialista na logistiku, Unilever

Řídicí systémy Philips ve skladu společnosti Unilever, jehož vlastníkem je Prologis

Co zákazník potřeboval vyřešit

 

Prologis představuje špičku v oblasti průmyslových nemovitostí. Má více než 15 let zkušeností v oboru a společnosti patří první místo mezi správci a provozovateli skladů. Společnost si přála zlepšit parametry udržitelnosti pro svého nájemce v parku, společnost Unilever. Může pomoci energeticky účinné osvětlení?

To pravé osvětlení  


Strategie „udržitelný život“, kterou vypracovala společnost Unilever, klade na vývoj centra několik cílů. Osvětlení muselo mít jasnost odpovídající normě, aby vytvářelo produktivní pracovní prostředí a aby byla oblast atraktivnější. Muselo též splňovat konkrétní požadavky na údržbu a spotřebu energie.


Společnost Philips začala světelným auditem, kterým vyhodnotila aktuálně používaný systém. Ukázalo se, že modernizací světelných zdrojů by bylo možné snížit celkový počet potřebných svítidel. Zářivky T8 byly nahrazeny účinnějšími zářivkami T5. Výsledkem bylo snížení celkového počtu svítidel z 2 136 na 1 674. Nová světla vytvářejí optimální pracovní atmosféru, vyznačují se jasným a čistým svitem.


Nový systém je řízen inteligentním systémem osvětlení, který upravuje intenzitu svitu zdrojů podle dostupného množství denního světla. Tento systém měl výrazný dopad na náklady, protože se nikdy nepoužívá více umělého světla, než je nutné. Kromě toho snížení počtu svítidel vedlo k tomu, že společnost Prologis stráví méně času a prostředků při údržbě.

Energetické úspory, které nové osvětlení skladu přináší, představují asi 40 % ročně. To se rovná 219 000 tunám CO2. Díky úsporám nákladů, které nový systém přinesl, se investice vrátí během čtyř let.

Pomáháme 
životnímu prostředí

Tým

Prologis

Zákazník

Skladovací a distribuční centrum Unilever

Místo

Související případy