Další značky od

Podpora úspěchů
na univerzitě

Studentské ubytovny UNITE

Leicester, Spojené království

 

Podívejte se, jak světlo zlepšuje život studenů v UNITE.

Prádelna Unite a studenti při praní prádla

Lepší
úroveň osvětlení

vytváří pro studenty lepší prostředí, což je pro podporu jejich úspěchů na univerzitě důležité.“

-James Tiernan, manažer pro energii a komunální služby, UNITE
Mladík se holí před zrcadlem
Studenti na chodbě v Unite

Co zákazník potřeboval vyřešit

 

Společnost UNITE je progresivní dodavatel speciálního studentského ubytování. Společnost se snaží poskytovat kvalitní studentské bydlení a současně minimalizovat dopady na životní prostředí. V návaznosti na vyhodnocení bytů společnosti UNITE v The Grange byla společnost Philips vyzvána k renovaci tamějšího osvětlení.

Pokoj Unite

To pravé osvětlení

 

V objektu The Grange bylo potřeba inovovat osvětlení. V budově, v níž bydlí 220 studentů Univerzity De Montfort, se nacházejí sdílené byty se společnými kuchyňkami a obývacím prostorem a dále zcela samostatně fungující garsonky. V návaznosti na výsledky průzkumu se společnost rozhodla nahradit staré zářivky moderním osvětlením. Cílem bylo ušetřit energii a zlepšit životní podmínky.

Společnost Philips se dala do práce. Ve všech ložnicích, kuchyních, společných zónách, správcovském zázemí a v externích oblastech bylo instalováno osvětlení využívající LED. Ve velké míře byla využita kruhová svítidla LED, jež se vyznačují robustním tělem a vynikající distribucí světla. Nová světla dramaticky snížila spotřebu elektřiny. Zároveň se s jejich pomocí studentská ubytovna The Grange změnila v místo příjemné pro život i práci.

Administrativní zóny, například prostory recepce, využívají svítidla CoreLine Recessed, která nahradila modulární zářivkové osvětlení. V prostorách prádelny pak byla instalována svítidla Pacific LED. Světla vytvářejí příjemnou a čistou atmosféru, díky které se zde studenti cítí jako doma a mohou se snáze soustředit. V chodbách byly též instalovány detektory pohybu a v některých místnostech se objevila čidla detekující úroveň denního světla. Tím se snižuje plýtvání elektřinou a šetří peníze.


Lepší osvětlení vytvořilo pro studenty příznivější prostředí, což napomáhá jejich úspěchům na univerzitě. Účty za energie se v budově podstatně snížily a i údržba nyní vyžaduje méně práce.

Související případy