You are now visiting our Global professional lighting website, visit your local website by going to the USA website

Podpora úspěchů
na univerzitě

Studentské ubytovny UNITE

Leicester, Spojené království

 

Podívejte se, jak světlo zlepšuje život studenů v UNITE.

Prádelna Unite a studenti při praní prádla

Lepší
úroveň osvětlení

vytváří pro studenty lepší prostředí, což je pro podporu jejich úspěchů na univerzitě důležité.“

-James Tiernan, manažer pro energii a komunální služby, UNITE
Mladík se holí před zrcadlem
Studenti na chodbě v Unite

Co zákazník potřeboval vyřešit

 

Společnost UNITE je progresivní dodavatel speciálního studentského ubytování. Společnost se snaží poskytovat kvalitní studentské bydlení a současně minimalizovat dopady na životní prostředí. V návaznosti na vyhodnocení bytů společnosti UNITE v The Grange byla společnost Philips vyzvána k renovaci tamějšího osvětlení.

Pokoj Unite

To pravé osvětlení

 

V objektu The Grange bylo potřeba inovovat osvětlení. V budově, v níž bydlí 220 studentů Univerzity De Montfort, se nacházejí sdílené byty se společnými kuchyňkami a obývacím prostorem a dále zcela samostatně fungující garsonky. V návaznosti na výsledky průzkumu se společnost rozhodla nahradit staré zářivky moderním osvětlením. Cílem bylo ušetřit energii a zlepšit životní podmínky.

Společnost Philips se dala do práce. Ve všech ložnicích, kuchyních, společných zónách, správcovském zázemí a v externích oblastech bylo instalováno osvětlení využívající LED. Ve velké míře byla využita kruhová svítidla LED, jež se vyznačují robustním tělem a vynikající distribucí světla. Nová světla dramaticky snížila spotřebu elektřiny. Zároveň se s jejich pomocí studentská ubytovna The Grange změnila v místo příjemné pro život i práci.

Administrativní zóny, například prostory recepce, využívají svítidla CoreLine Recessed, která nahradila modulární zářivkové osvětlení. V prostorách prádelny pak byla instalována svítidla Pacific LED. Světla vytvářejí příjemnou a čistou atmosféru, díky které se zde studenti cítí jako doma a mohou se snáze soustředit. V chodbách byly též instalovány detektory pohybu a v některých místnostech se objevila čidla detekující úroveň denního světla. Tím se snižuje plýtvání elektřinou a šetří peníze.


Lepší osvětlení vytvořilo pro studenty příznivější prostředí, což napomáhá jejich úspěchům na univerzitě. Účty za energie se v budově podstatně snížily a i údržba nyní vyžaduje méně práce.

Související případy