You are now visiting our Global professional lighting website, visit your local website by going to the USA website

Měníme budovy  

na majáky

Dětská nemocnice ve Phoenixu,
Arizona, USA


Podívejte se, jak je díky barevnému osvětlení interiéru dětská nemocnice ve Phoenixu hezčím místem pro návštěvu.
Video o tom, jaké možnosti se v nemocnici ve Phoenixu nabízejí

Pouze svítidla Philips Color Kinetics
měla kvalitu,

speciální produktovou nabídku a služby pro zákazníky, které jsme potřebovali pro naplnění naší vize.“

 

- Scott Oldner, Scott Oldner Lighting Design

Holčička s medvídkem

Co zákazník potřeboval vyřešit


Dětská nemocnice ve Phoenixu procházela výraznou přestavbou. V rámci jejího rozšíření, na něž bylo vynaloženo 538 milionů dolarů, měla být budova přestavěna v jakýsi maják pozitivního světla, který bude viditelný ze všech směrů. Uvnitř budovy se nemocnice snažila poskytnout návštěvníkům příjemné rozptýlení od zdravotních potíží.
Oblast recepce v dětské nemocnici ve Phoenixu osvětlená od společnosti Philips

To pravé osvětlení  

 

Návštěva nemocnice nebývá pro děti ani pro rodiče nic příjemného. Vedení nemocnice si této skutečnosti je vědomo, a proto se rozhodlo využít výzdobu interiéru k rozptýlení a potěšení pacientů. Původní plán zahrnoval postavení nástěnné fontány v interiéru, v níž by byla skutečná voda, ale kvůli vysokým nákladům mělo dojít na alternativní řešení. Svítidla iColor Cove MX Powercore byla využita k vytvoření efektu napodobujícího vodu, s různými odstíny modři a akvamarínu.


V oblasti recepce a na chodbách bylo instalováno další osvětlení, které vytváří příjemnou atmosféru. Barevné zdroje světla iColor Cove MX Powercore byly použity i k zajištění barev oživujících v nemocnici atmosféru. Není třeba zdůrazňovat, že interiér nyní působí úplně jinak, než jak to bývá u nudného nemocničního prostředí obvyklé.


I exteriér nemocnice byl vybaven barevným osvětlením. Myšlenkou návrhářů bylo, že by se budova měla stát jakýmsi majákem pozitivity, a to za podmínky dodržení rozpočtu a splnění požadavků na udržitelnost. Světla iColor Accent Powercore byla použita pro zvýraznění distinktivních architektonických rysů budovy pomocí uměleckého a animovaného barevného nasvícení. Dlouhé stuhy světla se spouštějí po přední straně budovy a splývají s osvětlením viditelným z oblasti recepce.


Nemocnice, s živými barvami a magickým osvětlením, je nyní pro návštěvníky i pacienty zábavná a příjemná.

  • iColor Accent MX Powercore
    iColor Accent MX Powercore
    iColor Accent MX Powercore is a direct view linear LED fixture ideally suited for creating long ribbons of color and color-changing effects. Variable resolution offers the precisio...
  • iColor Cove MX Powercore
    iColor Cove MX Powercore
    Vysoce intenzivní LED svítidla iColor Cove MX Powercore nabízejí prakticky neomezené možnosti pro vyplnění vnitřních výklenků a zvýrazňovaných prostor živým světlem. Jako nejvýkonn...

Související případy