Další značky od

Nepohodlí držíme
od těla pomocí světla

Psychiatrická klinika, Nemocnice řádu sv. Jana v Jeruzalémě, Oberhausen, Německo


Podívejte se, jak světlo usnadňuje život pacientům hospitalizovaným na psychiatrické klinice v Oberhausenu.
Sestra prochází chodbou psychiatrické kliniky osvětlenou společností Philips.

Splnili jsme si cíl,
kterým bylo

vytvořit pro naše pacienty a lékaře příjemnou a tak trochu osobní atmosféru. Účinek světla na lidi se nesmí podceňovat, právě proto jsem přesvědčen, že správné využití osvětlení může mít přínosný terapeutický efekt.“

 

- Manfred Rönfeldt, technický ředitel, Psychiatrie Oberhausen

Pokoj pro pacienty na psychiatrické klinice osvětlený společností Philips
Pokoj pro pacienty na psychiatrické klinice osvětlený společností Philips

Co zákazník potřeboval vyřešit


Klinika psychiatrie, psychoterapie a psychosomatiky je zařízení, které myslí dopředu. Sídlí v Nemocnici řádu sv. Jana v Jeruzalémě v Oberhausenu a nabízí nemocniční léčbu pro stovky pacientů. Klinika si přála vytvořit pro pacienty atmosféru vyjadřující péči, a proto požádala o pomoc společnost Philips.
Sestra prochází chodbou psychiatrické kliniky osvětlenou společností Philips.

To pravé osvětlení

 

Od otevření v roce 1978 byla vždy klinika oddána péči o pacienty. Když oddělení získalo možnost rozšířit zařízení o 160 dalších místností, začalo hledat nový systém osvětlení. Předpokládalo se, že příjemné osvětlení by mohlo zahnat představy o děsivé a nepřívětivé nemocnici a mohlo by pomáhat lidem nahlížet na kliniku jako na přátelské a přívětivé místo.

 

Nemocniční osvětlení Philips vneslo do zařízení určité inovace. Ředitelé kliniky se rozhodli pro koncepci „osobní osvětlení“, která umožňuje pracovníkům a pacientům upravovat osvětlení pokojů a chodby dle vlastních požadavků. Tato míra individuální kontroly je pohodlná pro pacienty a pomáhá zdravotnickému personálu vykonávat jejich práci snadněji.

 

Světlo vychází především ze svítidel Rotaris a Savio. Je možné zvolit barvu světla mezi 2700 K (teplá bílá) a 6500 K (denní bílé světlo). Tyto hodnoty odpovídají přirozenému světlu v exteriéru a s jejich pomocí je možné cíleně upravovat hladinu melatoninu a kortizolu, což má buď uklidňující, nebo povzbuzující účinek. Intenzitu a barvu světla je možné upravovat samostatně pouhým dotekem tlačítka.

 

Výsledkem nového nemocničního osvětlení je, že klinika má příjemnou atmosféru šířící klid, která pomáhá pacientům zůstat bez úzkosti.

  • Savio TCS760/770
    Savio TCS760/770
    Savio je kompletní řada svítidel nabízející ideální kombinaci stylového designu a optimálního výkonu v jakékoliv světelné aplikaci.Tato moderní svítidla s rovnoměrným vyzařováním s...

Zbavení pacientů
úzkostí

Tým

Manfred Rönfeldt, Psychiatrie Oberhausen

Projektový manažer

Petra Sachse

Architekt

Petra Wörner

Architekt

Martin Sonis, K sys Krankenhaus Systemtechnik

Montáž

Ralf Nowack, Philips Lighting

Konzultant v oblasti osvětlení

Související případy