Nepohodlí držíme
od těla pomocí světla

Psychiatrická klinika, Nemocnice řádu sv. Jana v Jeruzalémě, Oberhausen, Německo


Podívejte se, jak světlo usnadňuje život pacientům hospitalizovaným na psychiatrické klinice v Oberhausenu.

Splnili jsme si cíl,
kterým bylo

vytvořit pro naše pacienty a lékaře příjemnou a tak trochu osobní atmosféru. Účinek světla na lidi se nesmí podceňovat, právě proto jsem přesvědčen, že správné využití osvětlení může mít přínosný terapeutický efekt.“

 

- Manfred Rönfeldt, technický ředitel, Psychiatrie Oberhausen

Co zákazník potřeboval vyřešit


Klinika psychiatrie, psychoterapie a psychosomatiky je zařízení, které myslí dopředu. Sídlí v Nemocnici řádu sv. Jana v Jeruzalémě v Oberhausenu a nabízí nemocniční léčbu pro stovky pacientů. Klinika si přála vytvořit pro pacienty atmosféru vyjadřující péči, a proto požádala o pomoc společnost Philips.
    • Manage your projects with MyProjects
      Use MyProjects to create, save manage and share items and projects with you colleagues and team members.

To pravé osvětlení

 

Od otevření v roce 1978 byla vždy klinika oddána péči o pacienty. Když oddělení získalo možnost rozšířit zařízení o 160 dalších místností, začalo hledat nový systém osvětlení. Předpokládalo se, že příjemné osvětlení by mohlo zahnat představy o děsivé a nepřívětivé nemocnici a mohlo by pomáhat lidem nahlížet na kliniku jako na přátelské a přívětivé místo.

 

Nemocniční osvětlení Philips vneslo do zařízení určité inovace. Ředitelé kliniky se rozhodli pro koncepci „osobní osvětlení“, která umožňuje pracovníkům a pacientům upravovat osvětlení pokojů a chodby dle vlastních požadavků. Tato míra individuální kontroly je pohodlná pro pacienty a pomáhá zdravotnickému personálu vykonávat jejich práci snadněji.

 

Světlo vychází především ze svítidel Rotaris a Savio. Je možné zvolit barvu světla mezi 2700 K (teplá bílá) a 6500 K (denní bílé světlo). Tyto hodnoty odpovídají přirozenému světlu v exteriéru a s jejich pomocí je možné cíleně upravovat hladinu melatoninu a kortizolu, což má buď uklidňující, nebo povzbuzující účinek. Intenzitu a barvu světla je možné upravovat samostatně pouhým dotekem tlačítka.

 

Výsledkem nového nemocničního osvětlení je, že klinika má příjemnou atmosféru šířící klid, která pomáhá pacientům zůstat bez úzkosti.

  • Savio TCS760/770
    Savio je kompletní řada svítidel nabízející ideální kombinaci stylového designu a optimálního výkonu v jakékoliv světelné aplikaci.Tato moderní svítidla s rovnoměrným vyzařováním s...

Zbavení pacientů
úzkostí

Tým

Manfred Rönfeldt, Psychiatrie Oberhausen

Projektový manažer

Petra Sachse

Architekt

Petra Wörner

Architekt

Martin Sonis, K sys Krankenhaus Systemtechnik

Montáž

Ralf Nowack, Philips Lighting

Konzultant v oblasti osvětlení

Související případy

You are now visiting our Global professional lighting website, visit your local website by going to the USA website