Další značky od

Zářná budoucnost pro zdravotnické středisko

Zdravotnické středisko Fanø,

Nordby, Fanø, Dánsko

 

Podívejte se, jak světlo pomáhá obci Fanø udržet si vysoce kvalifikované pracovníky.

Prostory s pohybem osob osvětlené od společnosti Philips

Fanø přináší skutečně něco nového,

takže uvažujeme a jednáme udržitelně ve všech oblastech.“

 

- Vedoucí obecního úřadu, Lars H. Olsen, obec Fanø.

Exteriér zdravotnického zařízení Fanø osvětlený společností Philips
Detailní pohled na panel Luminous Textile

Co zákazník potřeboval vyřešit

 

Obec Fanø vkládala do svého nového zdravotnického střediska mnoho nadějí. Středisko o rozloze 3 100 m2 mělo dát prostor všem zdravotnickým zařízením ostrova a školicí instituci. Aby však bylo možné udržet na ostrově vysoce kvalitní profesionály, muselo mít středisko něco mimořádného. Mohlo by pomoci osvětlení?

Vchod do střediska Fanø osvětlený od společnosti Philips

To pravé osvětlení

 

Aby bylo možné přilákat a udržet kvalifikovaný zdravotnický personál, bylo potřeba vytvořit atraktivní prostředí a zajistit moderní vybavení. Obec však požadovala po středisku ještě něco více. Vzhledem k jeho umístění ve Waddenzee je ostrov Fanø velmi silně vystaven změnám prostředí a klimatu. V důsledku této skutečnosti obec bedlivě sleduje vývoj alternativních energetických řešení a snažila se využívat energeticky úsporné LED.
 

Moderní osvětlení bylo instalováno v celém středisku. Svítidla downlight Luxspace zajišťují vyvážené a rovnoměrné osvětlení celého zařízení a bezpečnější prostředí pro osoby se zhoršeným zrakem. V některých zónách byly instalovány ovládací prvky ColorChaser Touch, které umožňují měnit teplotu světla. Ty dávají středisku možnost vytvářet uvolněnější náladu, je-li to nutné, čímž snižují úzkost čekajících pacientů.
 

Díky jasnému a kvalitnímu osvětlení zdroji světla LED je zdravotní středisko příjemným místem pro práci. A co víc, nový systém šetří energii a snižuje emise CO2. Přechod na osvětlení pomocí LED s dlouhou životností rovněž zbavilo středisko nutnosti pravidelně vyměňovat 1 300 lamp obsahujících rtuť. Plán na udržení kvalifikovaných pracovníků funguje. Středisko navíc získalo jistotu, že i jeho výkony v oblasti udržitelnost jsou v pořádku.

Nové osvětlení LED ve středisku snížilo spotřebu energie a emise CO2 o asi 70 %.

  • CitySwan LED
    CitySwan LED
    Svítidlo městského osvětlení CitySwan se vyznačuje bílým opálovým stínidlem, díky kterému je na veřejném prostranství velmi nápadné. V noci CitySwan osvětluje ulici a prostranství ...

Související případy