Zářná budoucnost pro zdravotnické středisko

Zdravotnické středisko Fanø,

Nordby, Fanø, Dánsko

 

Podívejte se, jak světlo pomáhá obci Fanø udržet si vysoce kvalifikované pracovníky.

Fanø přináší skutečně něco nového,

takže uvažujeme a jednáme udržitelně ve všech oblastech.“

 

- Vedoucí obecního úřadu, Lars H. Olsen, obec Fanø.

Co zákazník potřeboval vyřešit

 

Obec Fanø vkládala do svého nového zdravotnického střediska mnoho nadějí. Středisko o rozloze 3 100 m2 mělo dát prostor všem zdravotnickým zařízením ostrova a školicí instituci. Aby však bylo možné udržet na ostrově vysoce kvalitní profesionály, muselo mít středisko něco mimořádného. Mohlo by pomoci osvětlení?

    • Manage your projects with MyProjects
      Use MyProjects to create, save manage and share items and projects with you colleagues and team members.

To pravé osvětlení

 

Aby bylo možné přilákat a udržet kvalifikovaný zdravotnický personál, bylo potřeba vytvořit atraktivní prostředí a zajistit moderní vybavení. Obec však požadovala po středisku ještě něco více. Vzhledem k jeho umístění ve Waddenzee je ostrov Fanø velmi silně vystaven změnám prostředí a klimatu. V důsledku této skutečnosti obec bedlivě sleduje vývoj alternativních energetických řešení a snažila se využívat energeticky úsporné LED.
 

Moderní osvětlení bylo instalováno v celém středisku. Svítidla downlight Luxspace zajišťují vyvážené a rovnoměrné osvětlení celého zařízení a bezpečnější prostředí pro osoby se zhoršeným zrakem. V některých zónách byly instalovány ovládací prvky ColorChaser Touch, které umožňují měnit teplotu světla. Ty dávají středisku možnost vytvářet uvolněnější náladu, je-li to nutné, čímž snižují úzkost čekajících pacientů.
 

Díky jasnému a kvalitnímu osvětlení zdroji světla LED je zdravotní středisko příjemným místem pro práci. A co víc, nový systém šetří energii a snižuje emise CO2. Přechod na osvětlení pomocí LED s dlouhou životností rovněž zbavilo středisko nutnosti pravidelně vyměňovat 1 300 lamp obsahujících rtuť. Plán na udržení kvalifikovaných pracovníků funguje. Středisko navíc získalo jistotu, že i jeho výkony v oblasti udržitelnost jsou v pořádku.

Nové osvětlení LED ve středisku snížilo spotřebu energie a emise CO2 o asi 70 %.

  • CitySwan LED
    Svítidlo městského osvětlení CitySwan se vyznačuje bílým opálovým stínidlem, díky kterému je na veřejném prostranství velmi nápadné. V noci CitySwan osvětluje ulici a prostranství ...

Související případy

You are now visiting our Global professional lighting website, visit your local website by going to the USA website