You are now visiting our Global professional lighting website, visit your local website by going to the USA website

Dokonalé světlo,

pro nový
rozměr orientace

Přinášíme schopnosti GPS navigace dovnitř

Ačkoliv je technologie GPS relativně novou, většina z nás si již bez ní nedokáže představit život. Téměř všude na planetě Zemi její obyvatelé spoléhají na mobilní aplikace, které je navigují a poskytují jim služby a tipy založené na aktuálním umístění. GPS umožňuje lidem nalézt trasu do požadovaného místa, informace o bezprostředním okolí a efektivnější práci.

 

Představte si, že by podobná technologie jako GPS existovala i pro vnitřní prostory. Obchodníci by byli schopni poskytnout svým zákazníkům zážitek z nakupování obohacený o interaktivní hledání produktů, slevové nabídky na míru a další prvky, které by v konečném důsledku vedly ke zvýšení prodejů. Nemocnice by takovou technologii mohly využít pro navigování pacientů k příslušným oddělením. Provozovatelé skladů by mohli usnadnit a zefektivnit práci svých zaměstnanců pomocí přesné geolokace jednotlivých produktů. Na pracovišti by mohli mít zaměstnanci k dispozici osvětlení a nastavení teploty podle přání – automaticky, kdekoliv. Interaktivní systém by také mohl doporučovat volné zasedací místnosti poblíž současného umístění pro pohodlnější a produktivnější práci.

 

Všechny tyto vize je možné díky systému IPS navigace Philips již dnes proměnit v realitu

Indoor positioning system by Philips Lighting - enhance the shopping experience

Jak to funguje


Systém osvětlení se v nějaké podobě nachází ve všech interiérech – je tedy přirozené ho využít pro vytvoření polohovací mřížky namísto instalace zcela separátní infrastruktury. Přesně to dělá systém IPS navigace Philips, a to pomocí technologie přenosu dat viditelným světlem (VLC). Podstatou této technologie je komunikace jednotlivých svítidel s mobilními telefony zákazníků prostřednictvím jedinečných identifikátorů. To umožní s vysokou přesností určit polohu zákazníka v obchodě.
 
A protože je technologie VLC integrovaná do svítidel Philips LED již z výroby, není zapotřebí žádná dodatečná instalace, údržba nebo napájení. Tato svítidla samozřejmě disponují všemi známými benefity diod LED, jako je výrazná úspora elektrické energie oproti běžným žárovkám, avšak současně představují infrastrukturu pro systém interiérové navigace.
 
Kromě samotných svítidel je systém IPS navigace Philips dodáván s vývojářskou sadou SDK pro systémy iOS a Android, která prodejcům a jejich softwarovým vývojářům umožňuje snadno integrovat polohovací služby do svých mobilních aplikací.
prywatność w LED Based Indoor Positioning System

Soukromý, bezpečný a ihned připravený k použití

 

Soukromí uživatelů je pro společnost Philips velice důležité. Náš systém IPS navigace je navržen tak, aby nevyžadoval sběr či ukládání osobních údajů. Informace o poloze mobilních zařízení jsou anonymní. Do systému se neukládají žádná uživatelská nebo civilní jména.

Přečtěte si, jakým způsobem využívá IPS navigaci Philips francouzský potravinový řetězec Carrefour

Partnerstvím k úspěchu

 

Aby společnost Philips dosáhla bezproblémové integrace s velkým množstvím mobilních platforem a aplikací pro interakci se zákazníkem, navázala spolupráci se společnostmi zabývajícími se tvorbou digitálních map, mobilními aplikacemi i poskytováním IT služeb pro maloobchodní prodejny. Jsme schopni náš systém nasadit do infrastruktury vašeho stávajícího dodavatele nebo vám doporučit řešení od některého z námi prověřených partnerů.

Chcete se dozvědět více?

 

Dotazy ohledně Vašich projektů Vám rád zodpoví náš odborník na IPS systémy, Martin Vítek.

Martin vitek