Navigační systém IPS usnadní orientaci v budovách

 

Orientace na letištích, ve velkých nákupních centrech nebo kancelářských komplexech nemusí být úplně jednoduchá. GPS nám uvnitř budov nepomůže. Proto přinášíme na trh nový navigační systém IPS, který funguje i v místech, kam standardní GPS nedosáhne. 

 

Systém IPS (z angl. Indoor Positioning System) neboli jakási vnitřní navigace umožňuje snadnou orientaci ve velkých budovách, jako jsou letiště, nemocnice, nákupní centra a muzea. Jeho největší konkurenční výhodou je fakt, že IPS funguje i tam, kde standardní GPS navigace nemá signál.

 

Pokud se ocitnete v komplexu budov, kde je pro vás těžké se zorientovat, systém IPS vám pomůže určit vaši polohu, a poté vás navede přesně tam, kam potřebujete.

Jak systém IPS funguje?


Pro zjištění aktuální polohy využívá systém IPS obvykle Wi-Fi nebo Bluetooth připojení. Aby však navigace správně fungovala, je potřeba, aby byly k dispozici přesné plány budov, které běžně nejsou součástí mapových podkladů.


Je také třeba, aby plány obsahovaly půdorysy, plány parkovišť a přesné body zájmů, jako jsou konkrétní obchody v nákupních centrech, ordinace v nemocnicích, jednotlivé expozice v muzeích nebo úschovny zavazadel, místa pro odbavení či občerstvení na letištích. Co tedy s tím?

Interiérový navigační systém Philips pomáhá IPS zlepšovat


Navigační systém IPS se dnes pomalu stává běžnou součástí vnitřní navigace rozsáhlých komplexů budov, ve kterých je těžké se zorientovat. My však jdeme s technologií IPS ještě dál. Pro určení polohy a lepší navigaci využívá úsporných LED svítidel, která jsou již v interiérech obchodních domů, hotelů, letišť či kancelářských budov nainstalovaná.

 

Návštěvníkům, pacientům a zákazníkům tak pomáhá se nejen zorientovat v prostoru, ale i jednoduše nalézt hledané zboží, potřebné informace či přivolat ve správný okamžik pracovníka obchodu. Systém IPS ocení také skladníci, kteří dokážou díky navigaci nalézt požadovaný výrobek s přesností na méně než půl metru.

 

Systém IPS, který jsme vyvinuli, výrazně zjednodušuje orientaci a mění nakupování v mnohem lepší zážitek. Přináší nový způsob, jak si ho zpříjemnit, a zároveň je plně anonymní. Při používání naší IPS navigace nedochází z k jakémukoliv shromažďování osobních dat.