Právě navštěvujete webové stránky společnosti Philips lighting. K dispozici je lokalizovaná verze.
Návrhy

  Přívětivá
  tvář

  Vytvoření prostoru a pořádku díky světlu

   

  Pasažéři potřebují mít pocit uvolnění a vstřícnosti, ať už přilétají nebo odlétají. Připravte prostředí pro dokonalý zážitek na letišti se systémy LED osvětlení, které vytvářejí bezpečné a inspirativní prostředí ve všech oblastech.

   

  Musí také ale využívat důležité značení a snadno čitelné informace, aby se rychle zorientovali a plynule odbavovali.


  Vytvářejte pro cestující pozitivní a vzrušující prostředí, a tím vaše letiště preferovanou volbou. Terminál je místem, kde můžete zúročit první dojem.

  Usnadněte čtení důležitého značení a informací, aby se cestující rychle zorientovali a plynule odbavovali.
  Usnadněte čtení důležitého značení a informací, aby se cestující rychle zorientovali a plynule odbavovali.

  Příletové a odletové haly

   

  Příletové a odletové haly mohou být nejrušnějšími částmi letiště. Cestující se musí sami zorientovat v neznámém a často chaotickém prostředí. Dobré osvětlení je může nenásilně zavést do cíle, a proto by mělo být odletové prostředí pohodlné a klidné a usnadňovat nepříjemné čekání, zejména v případě zpoždění letu.

  Hala terminálu

  Odbavovací a informační přepážky

   

  Čím vyšší je kvalita světla, tím jednodušeji se zaměstnancům pracuje s pasažéry a kontrolují jejich pasy a dokumenty. Jejich práce je tak méně náročná a časově efektivnější. To znamená, že fronta se pohybuje plynuleji a všichni jsou klidní a soustředění.

  Odbavení

  Spojovací chodby a pojízdné pásy

   

  Pro letiště, které je často otevřené 24 hodin denně, jsou spojovací chodby a pojízdné pásy tepnami letiště. Logisticky propojují různé oblasti.

   

  Usnadněte orientaci na letišti díky osvětleným trasám, které pasažéry nenásilně provedou z bodu A do bodu B. Nižší hladiny světla navozují dojem poklidu v rušných spojovacích chodbách. Jasnější prostředí může zvýšit dojem efektivity a rychlosti pojízdných pásů.

  Připojení

  Celní a pasová kontrola

   

  Zabezpečení má zásadní význam pro bezpečný provoz letiště, nemluvě o jeho dobré pověsti. Návštěvníci očekávají, že jejich dokumenty budou rychle a účinně zkontrolovány bez zbytečných průtahů. Zaměstnanci celního oddělení musí současně působit autoritativně a profesionálně. To správné osvětlení může napomáhat jejich soustředění a vylepšit rozpoznávání obličejů při celní a pasové kontrole, čímž se celý proces zrychlí a bude účinnější a bezpečnější.

  Celní odbavení

  Oblasti bezpečnostní kontroly

   

  S rostoucími nároky na bezpečnost letišť jsou pasažéři prověřováni důkladněji než kdy předtím. Tělesné kontroly a prohlídky musí být realizovány důstojným způsobem, který zajišťuje, že pasažéři mají pocit respektu a jednání zaměstnanců je nezpochybnitelné. Osvětlení dává jasně na vědomí, že bezpečnostní kontroly si musí zachovat ostražitost a dbát na bezpečnost všech.

  Bezpečnostní osvětlení

  Oblast pro vyzvednutí zavazadel

   

  Typickou oblast pro vyzvednutí zavazadel tvoří karusely se zavazadly nebo dopravníkové systémy, které předávají odbavená zavazadla pasažérovi. Čekání na příjezd zavazadla po letu může být pro pasažéry spojeno s nervozitou.

   

  Řešení přirozeného osvětlení, které napodobuje denní světlo, zlepší orientaci a pohodlí cestujících při rychlém vyhledání správného karuselu se zavazadlem a co nejrychlejšího vyzvednutí zavazadla.

  Jak osvětlení ovlivňuje náladu cestujících

  Manipulace se zavazadly

   

  Péče o zavazadla v zákulisí a zajištění, že je vše, jak má být, může být stresující záležitostí. 

   

  Řešení přirozeného osvětlení, které napodobuje denní světlo, posílí pohodlí a pohodu zaměstnanců, kteří musí vykonávat svou práci v těsném prostoru. Rovněž napomáhá soustředění, zlepšuje komunikaci a snižuje množství záměn zavazadel.

  Zavazadla

  Řízení letového provozu

   

  Řízení letového provozu je srdcem letiště a je zásadně důležité pro jeho bezpečný chod. Aby letadla létala bezpečně a včas, musí přesně navádět piloty 24 hodin denně. Chyby jsou nepřípustné. Výzvou je poskytnout přesně správné prostředí napomáhající soustředění a zajistit, že interpretace složité přístrojové techniky bude co nejjednodušší – ať je jakákoli denní či noční doba.

  Velín řízení letového provozu. Jak osvětlení ovlivňuje produktivitu a náladu

  Maloobchodní a volnočasový prostor

   

  Vytvořte návrh osvětlení na míru, který bude pro cestující atraktivní a postará se o jejich zapojení, když jsou v terminálu. Cílené poutavé zážitky povzbuzují nakupující, zvýrazňují klíčové body v celém prostoru, navádějí návštěvníky a lákají ke zkoumání.

  Maloobchodní a volnočasové prostory na letištích

  Kanceláře a konferenční místnosti

   

  Kancelářské a konferenční prostory na letištích se v průběhu let měnily. Kanceláře, které kdysi bývaly jednoúčelovými prostory, jsou nyní víceúčelovými zařízeními, které závisí na dostupnosti důmyslných a dynamických prostředků – zejména osvětlení. Organizace musí pracovat usilovněji než kdy dříve, aby podpořily spoustu různých aktivit a různých typů pracovníků.

  Kancelářské a konferenční prostory na letištích

  Fasády a architektura

   

  LED osvětlení nabízí bezprecedentní svobodu designu z hlediska barvy, dynamiky, miniaturizace, architektonické integrace a energetické účinnosti – čímž otevírá nové možnosti při budování značky a tvorbě okolního prostředí, například prostřednictvím dynamické změny osvětlení, používáním různých zvýraznění a barevných efektů. Architektonické osvětlení fasád dokáže efektivně změnit vaše letiště na významný bod, živoucí symbol pohostinnosti.

  Letištní architektura a fasády

  Chcete se dozvědět více?

   

  S případnými dotazy se obraťte na lokální kontakt.