Právě navštěvujete webové stránky společnosti Philips lighting. K dispozici je lokalizovaná verze.
Návrhy

  Vidět více,

  utrácet méně

  Palencia,

  Španělsko

   

  Podívejte se, jak se město zlepšilo jako místo pro život a jak snížilo náklady na údržbu, spotřebu energie i produkci CO2.

  Ulice Palencie v nočním osvětlení

  IntelligentCity je inovační

  řešení osvětlení, které je schopno optimalizovat veřejné osvětlení, pokud jde o živost, bezpečí, energetické úspory a snižování nákladů na údržbu."
  Muž s dítětem hrají karty na ulici v Palencii pod osvětlením od společnosti Philips.
  Lidé chodí po ulicích Palencia za noci pod osvětlením od společnosti Philips.

  Co zákazník potřeboval vyřešit

   

  Síť zastaralých pouličních lamp v Palencii byla nákladná a její provoz neefektivní. Navíc světlo uvolňovalo příliš mnoho CO2 a nabízelo nekvalitní barevné podání. Přestože bylo jasné, že síť je černou dírou v pokladně města, městské radě se nedostávalo prostředků na přestavbu 11 000 pouličních světel.

  Společnost Philips poskytla osvětlení pro město Palencia.

  To pravé osvětlení  

   

  V rámci hledání cenově dostupných řešení se městská rada v Palencii rozhodla provést přestavbu osvětlení s využitím společnosti Energy Service Company (ESCO), Clece. Společnost ESCO by uhradila počáteční investici na modernizaci, Palencia by ji pak postupně splácela z úspor, které by jí nové osvětlení přinášelo.

   

  V rámci první fáze modernizace bylo instalováno 3 139 svítidel. Vzhledem k zájmu o instalaci energeticky úsporného řešení byla použita svítidla Luma LED na hlavních silnicích a pěších zónách města, svítidla Selenium LED pak byla instalována v obytných čtvrtích. V historické části města byla použita svítidla Villa LED. Svítidla byla propojena přes řídicí uzly Starsense RF s ovládacím softwarem CityTouch, což umožnilo osvětlení celé oblasti dálkově ovládat.

   

  Rozdíl oproti předchozímu řešení je obrovský. Nižší spotřeba energie znamená pro městskou radu obrovské ekonomické výhody a přínos pro životní prostředí. Rada navíc může snadno ovládat úroveň osvětlení v různých částech města pomocí systému CityTouch. Nová svítidla poskytují kvalitní světlo s vynikajícím barevným podáním, což zvyšuje pocit bezpečí a pohodlí. Výsledkem je, že město Palencia je nyní příjemnější místo k životu, jak pro návštěvníky, tak pro občany.

  CityTouch

  CityTouch

  Oživte své město. Flexibilní a dynamické ovládání osvětlení města, které je navíc snadné.

  Zobrazit výrobek

  Vylepšení

  městské

  atmosféry

  Tým

  Obec Palencia

  Zákazník

  Raquel López

  Vedoucí projektu - Philips

  Gabriel Rubí

  Vedoucí projektu - Městská rada Palencia

  Jaime Pontigo

  Vedoucí projektu - Clece

  Související případy