Právě navštěvujete webové stránky společnosti Philips lighting. K dispozici je lokalizovaná verze.
Návrhy

  Jak zachovat obří

  prostor udržitelný

  Distribuční centrum Lidl,
  Heerenven, Nizozemsko


  Podívejte se, jak osvětlení LED ve skladu dělá z distribučního centra Lidl zářný příklad udržitelnosti.

   

  Lidé se účastní prezentace ve skladu distribučního centra Lidl pod osvětlením od společnosti Philips.

  Toto distribuční centrum
  odráží vše, co

  společnost Lidl vyznává: udržitelnost, efektivitu, moderní logistiku a vybavení. Podařilo se nám vybudovat nejudržitelnější distribuční centrum v Nizozemsku.“

   

  - Séverine van Tuyll van Serooskerken, tiskový mluvčí, Lidl Nizozemsko

  Lidé jsou ohromeni udržitelným osvětlením ve skladu distribučního centra Lidl.

  Co zákazník potřeboval vyřešit

   

  Lidl je jedním z největších maloobchodních řetězců s potravinami v Evropě. V Heerenvenu společnost otevřela nové distribuční centrum o rozloze 46 000 m2. Společnost Philips byla požádána, aby zajistila pro objekt ekologicky šetrné osvětlení, které by pro Lidl určilo nové normy v udržitelnosti.

  To pravé osvětlení


  Distribuční centrum Lidl je špičkou v udržitelném stavebnictví. Tato budova nevyužívající plyn je vybavena systémem skladování termální energie, který čerpá teplo přímo z půdy. Ke chlazení a mražení výrobků také využívá chladicí systémy šetrné k životnímu prostředí. Kromě toho trojitá vrstva krytiny a izolací minimalizuje ztráty tepla, díky čemuž je budova vysoce energeticky účinná.

   

  Pro doplnění ještě chybělo moderní udržitelné osvětlení. Distribuční centrum bylo vybaveno svítidly Philips Maxos LED Industry, která vytvářejí jasnou a přívětivou atmosféru. Kromě toho byla budova vybavena řídicími systémy, které využívají detektory přítomnosti osob k vypínání světla v prázdných místnostech. Též je instalován systém regulace osvětlení na základě denního světla, který nastavuje lampy podle množství denního světla vstupujícího do budovy.


  Energeticky účinná světla a inteligentní řídicí systémy umožnily dosáhnout ve srovnání s tradičními zářivkami 45% úspory energie za rok. Nové osvětlení pomohlo vytvořit nejudržitelnější distribuční centrum v Nizozemsku.


  Mimo jiné i díky energeticky účinnému osvětlení získalo distribuční centrum Lidl 4hvězdičkový certifikát BREEAM-NL za udržitelnost. Jde o první budovu svého druhu, která toto působivé ocenění získala.

  • Maxos LED
   Maxos LED
   Zákazníci v sektorech průmyslu a prodeje hledají řešení běžného osvětlení s přiměřenou návratností, jež by splňovalo všechny relevantní normy pro použití v supermarketech a v průmy...

  Vytváříme pohodlí
  pomocí světla

  Tým

  Lidl Nizozemsko

  Zákazník

  Související případy