Právě navštěvujete webové stránky společnosti Philips lighting. K dispozici je lokalizovaná verze.
Návrhy

  Dávná historie,
  moderní osvětlení

  Egyptské muzeum, Itálie

   

  Podívejte se, jak osvětlení muzea pomocí LED ukazuje starobylé exponáty v nejlepším světle.

  Socha v Egyptském muzeu v Itálii osvětlená energeticky úspornými LED bodovými svítidly od společnosti Philips Lighting

  Je skutečně působivé
  a příjemné,

     

  že nikdo nechce věřit, že jde o osvětlení pomocí LED. Díky energeticky úsporným bodovým světlům MASTER LED ušetříme měsíčně jen v hrobce Kha a v expozici soch asi 600 eur.“

   

  - Eleni Vassilika, ředitelka, Museo Egizio, Turín

  Socha sedící na trůnu v Egyptském muzeu osvětlená pomocí LED nejmodernější technologie od společnosti Philips Lighting
  Osvětlení sochy v Egyptském muzeu v Itálii od společnosti Philips Lighting

  Co zákazník potřeboval vyřešit

   

  Turínské Egyptské muzeum (Museo Egizio) vrhá světlo na dávnou historii. Muzeum patří mezi přední světové instituce zabývající se egyptským uměním, věhlasem je předčí pouze muzeum v Káhiře. V roce 2010 muzeum přestavělo své výstavní prostory a potřebovalo osvětlení, které by každému exponátu zajistilo pozornost, jakou si zaslouží. Současně však bylo třeba, aby osvětlení nevytvářelo další teplo.

  To pravé osvětlení  

   

  Egyptské muzeum v Turíně možná uchovává starobylé památky, ale moderní technologie pro ně nejsou ničím cizím. Vedení muzea zadalo společnosti Philips požadavek na vyřešení dvou klíčových úkolů. Zaprvé bylo potřeba, aby osvětlení jasně osvětlovalo každý exponát, aniž by vytvářelo příliš mnoho stínů. Zadruhé bylo třeba vyměnit stárnoucí osvětlení Statuaria (expozice soch) za systém, který by byl replikou současného osvětlení navrženého oskarovým uměleckým vedoucím Dante Ferrettim.

   -

  Osvětlení muzea pomocí LED bylo třeba nejprve vyzkoušet. Vedení muzea si přechodem na LED zprvu nebylo příliš jisté, ale jakmile byla svítidla instalována, výhody tohoto osvětlení byly jasné. V hrobce Kha, kde je vystaveno velké množství exponátů, jednotlivé artefakty v jasném teple zbarveném světle, které minimalizuje stíny, přímo ožívají. Každému kusu se nyní dostává pozornosti, kterou skutečně zasluhuje.

   -

  V expozici soch předchozí osvětlení fantaskním způsobem sochy doplňovalo. Staré transformátory však již nefungují, jak mají, a halogenové žárovky generují hodně tepla a prachu. S požehnáním Dante Ferrettiho jsme mohli jako náhradu použít bodová světla MASTER LED. Koncepce osvětlení se nezměnila, ale expozice soch se nyní může těšit hřejivému barevnému podání bez tvorby nadbytečného tepla.

   -

  Nové osvětlení expozice soch využívá pouze 150 lamp. To je o 80 méně, než jak bylo osvětlení původně navrženo. Kromě toho nové lampy spotřebovávají až o 80 % méně elektřiny a negenerují prakticky žádné teplo. Účty za elektřinu se v muzeu značně snížily a z důvodu dlouhé životnosti LED je též třeba méně času věnovat údržbě.

  • MASTER LEDspot LV AR111
   MASTER LEDspot LV AR111
   Bodový světelný zdroj Master LEDspot LV AR111 s novým dokonale kompatibilním designem nyní funguje s většinou svítidel G53 jako opravdové řešení modernizace. Tento světelný zdroj v...

  Ještě více
  vzrušující sbírky

  Tým

  Eleni Vassilika, Egyptské muzeum

  Zákazník

  Nicola Polzella, Philips Ilti Luce

  Partner společnosti Philips

  Související případy