Právě navštěvujete webové stránky společnosti Philips lighting. K dispozici je lokalizovaná verze.
Návrhy

  Nedocenitelná

  hodnota

  Národní vojenské muzeum, Soesterberg, Nizozemsko

   -

  Podívejte se, jak je možné v případě jakéhokoli problému s osvětlením okamžitě zajistit nápravné opatření.

  Souhrnné video z muzea: Marcus Kingma

  Vyprávíme příběhy.

  A světlo má

  v tomto procesu nedocenitelnou hodnotu.“

   

  - Mark de Jong, Kossmann.dejong

  Během návštěvy, foto Národní vojenské muzeum, Kossmann.Dejong
  /content/dam/b2b-li/en_AA/Experience/cases/national-military-museum/thema_1_2__kossmanndejong_224x251.jpg

  Co zákazník potřeboval vyřešit

   

  Zakázku na výstavbu a návrh tohoto muzea získalo konsorcium Heijmans. Konsorcium muselo též podat nabídku na financování, údržbu a provoz muzea na období 25 let.

  Hala muzea, foto Národní vojenské muzeum, Anne Reitsma

  To pravé osvětlení

   

  Mark De Jong musel dlouho a složitě přemýšlet o této obrovské hale vysoké 13 metrů, v níž se nachází velká sbírka nejvýznamnějších exponátů holandské vojenské historie, včetně stíhacích letounů, helikoptér a tanků. „Díky využití ovládání GentleSpace, které reaguje na denní světlo, máme jistotu, že v hale je vždy dostatečné osvětlení. Tato čtvercová svítidla LED hezkým způsobem doplňují čtvercovou mřížkovou strukturu stropu.


  V centrální sekci muzea se vypráví příběh armády a ozbrojených sil v sedmi různých tematických zónách. „Chtěli jsme každé této zóně vtisknout zcela jiný dojem, a proto jsme i zde využili bodová svítidla Selecon,“ říká de Jong. Tato bodová svítidla RGBW umožňují vytvářet nejen jasné barvy, ale i pastelové odstíny.


  „Pro speciální efekty, jako je například efekt blesku nebo rychlé ztlumení světla, pro nás společnost Philips vyvinula speciální bodová svítidla StyliD Zoom. Tato svítidla byla zabudována do systému ovládání DMX, jako tomu bývá v divadlech, který je naprogramován pro několik scén.“


  Pro prostory vně muzea poskytla společnost Philips svítidla UrbanStar LED, jež vyzařují atraktivní bílé světlo s dobrým barevným podáním. Tím je osvětleno parkoviště i hlavní pěší trasy k muzeu.


  Muzeum využívá pro řízení osvětlení systém ovládání Dynalight. Díky obousměrné bezdrátové komunikaci se všemi světelnými zdroji je možné osvětlení nepřetržitě řídit z obrazovky centrálního počítače. V případě jakéhokoli problému je též možné okamžitě zajistit nápravné opatření. Na tuto „páteřní infrastrukturu“ osvětlení celého muzea se bude moci konsorcium Heijmans spolehnout po dalších 25 let.

  Související případy