Právě navštěvujete webové stránky společnosti Philips lighting. K dispozici je lokalizovaná verze.
Návrhy

  Méně stresu 
  během porodu

  Nemocnice Nordsjællands,

  Hillerød, Dánsko

   

  Podívejte se, jak nemocniční osvětlení pomáhá nastávajícím matkám v nemocnici Nordsjællands v Dánsku.

  Sestra a dítě v porodní místnosti v nemocnici Nordsjællands

  Šlo to vlastně
  velmi dobře.

  Bylo to jako vejít do jiného světa, nějaké bezpečné bubliny. Pomohly rady ohledně dýchání – nyní mě i pohled na stěnu svádí k tomu, že mám začít praktikovat dýchací techniky. Neuvěřitelné. Uvolníte se a prožíváte daný okamžik.“

  - Pacientka z nemocnice
  Pokoj pro pacientky osvětlený oranžovou barvou
  Pokoj pro pacientky osvětlený modře

  Co zákazník potřeboval vyřešit

   

  Nemocnice Nordsjællands pečuje o nové matky. Ústav se snaží jim bolestivou zkušenost porodu usnadnit a odlehčit od stresu, a proto hledal cesty, jak proces příchodu dětí na svět zlepšit s využitím světla a zvuku. Ve spolupráci se společnostmi Philips a Wavecare vytvořila nemocnice dvě speciální porodní místnosti.

  Dítě v nemocnici Nordsjællands

  To pravé osvětlení

   

  Nové porodní místnosti byly vytvořeny v rámci projektu inovační spolupráce veřejného a soukromého sektoru (PPI). Nemocnice si dělala naději, že s využitím uklidňujícího světla a hudby by mohlo být možné míru stresu během porodu snížit. Kromě toho byla instalace navržena tak, aby pomáhala ženám správně dýchat za pomoci světelné vizualizace, kterou mohou ženy následovat.
   

  "Oddělení si přálo z porodních místností vzít pryč vše 'nemocniční'," říká Bjørn Wennerwald, manažer projektu ze společnosti Wavecare. "Kladli jsme si za cíl vytvořit prostředí podobné lázním a měli jsme dojem, že by tomu přispěla nová technologie Luminous Textile od společnosti Philips. To znamenalo, že by projekt měl využít i rozsáhlé zkušenosti společnosti Philips ohledně dynamického osvětlení.“
   

  Smyslové zážitky byly rozděleny do tří fází, které všechny kombinují barevné světlo, uklidňující zvuky a pohyblivé obrazy. Sestávají z programu na uvítání, dýchacího programu a relaxačního programu. S novým systémem je pro ženy snadnější se uvolnit a soustředit se na dýchání. "Všechny ženy, které tu rodily, byly s prostředím velmi spokojené," říká sestra Metter Monsrud.

  Nejen že audiovizuální systémy ženy během porodu uklidňují, ale o menším napětí hovoří i pracovníci nemocnice. Všechna svítidla LED mají nízkou spotřebu energie a jejich životnost 50 000 hodin minimalizuje potřebu údržby a náklady na materiál.

  Luminous Textile

  Stěny, které jasně září barvami a světlem

  Zobrazit výrobek

  Související případy