Právě navštěvujete webové stránky společnosti Philips lighting. K dispozici je lokalizovaná verze.
Návrhy

  Péče 
  v barvách

  Ruce pro děti,

  Hamburk, Německo

   

  Podívejte se, jak pomocí dynamického osvětlení centrum Ruce pro děti pomáhá dětem s postižením cítit se jako doma.

  Pokoj pro pacienty s osvětlením od společnosti Philips

  Kupferhof je
  první hamburský domov poskytující respitní péči

  dětem se závažným postižením. Celá rodina zde může strávit několik dní a zažít skutečný pocit pohody. Atraktivní atmosféru vytváří i moderní osvětlení LED od společnosti Philips.“
   

  - Steffen Schumann, Vorstand Hände für Kinder e. V.

  Pár s dítětem v centru Ruce pro děti
  Pokoj pro pacienty s osvětlením od společnosti Philips

  Co zákazník potřeboval vyřešit

   

  Kupferhof je zařízení poskytující respitní péči dětem se závažným postižením, které uvažuje dopředu. Zařízení, které vlastní charitativní organizace Hände für Kinder e. V. („Ruce pro děti“), umožňuje krátkodobé pobyty dětem, aby jejich rodiny mohly „dobít baterie“. Společnost Philips byla vyzvána, aby pro budovu dodala příjemné, ale současně praktické osvětlení.

  Chodba v zařízení Ruce pro děti

  To pravé osvětlení

   

  Pečovatelský dům Kupferhof přistupuje ke svému zařízení moderním způsobem. Soustředí se na intenzivní a pozornou péči o hospitalizované pacienty, a proto musí být vše navrženo tak, aby byl pobyt dítěte ve středisku co možná nejpříjemnější. To znamená, že bylo třeba vytvořit prostředí, které by umožňovalo přizpůsobení individuálním potřebám pacientů a zlepšení jejich pohody.

  Pracovali jsme na jedinečné koncepci osvětlení. Do chodeb byly instalovány velké osvětlovací panely, které tyto chodby rozjasňují proměnlivými barevnými motivy, jež se dětem líbí. V pokojích pro pacienty vytváří nepřímé osvětlení nad okny příjemný efekt denního světla, dekorativní lampy a noční světla pomáhají evokovat pozitivní emoce. I osvětlení LED v ložnicích je psychologicky účinné, pomáhá podporovat rytmus spánku a bdění pomocí stolních lamp „myBuddy“.
   

  Široký výběr lamp a svítidel je použit i ve zbývající části budovy. Zajišťuje příjemnou a vřelou atmosféru v každé místnosti. Požadavky na požární bezpečnost byly naplněny instalací systému FP-secure na chodbách. Tento systém kombinuje ochranné materiály ve stropech s vysoce výkonnými svítidly Philips.

  Systém byl navržen na zakázku a představuje průkopnický počin v oblasti udržitelného osvětlení v sektoru pečovatelských služeb. Nejen že pomáhá dětem být v bezpečí a spokojené, ale energeticky účinné LED též udržují náklady na nízké úrovni.

  Související případy