Právě navštěvujete webové stránky společnosti Philips lighting. K dispozici je lokalizovaná verze.
Návrhy

  Zářná budoucnost pro zdravotnické středisko

  Zdravotnické středisko Fanø,

  Nordby, Fanø, Dánsko

   

  Podívejte se, jak světlo pomáhá obci Fanø udržet si vysoce kvalifikované pracovníky.

  Prostory s pohybem osob osvětlené od společnosti Philips

  Fanø přináší skutečně něco nového,

  takže uvažujeme a jednáme udržitelně ve všech oblastech.“

   

  - Vedoucí obecního úřadu, Lars H. Olsen, obec Fanø.

  Exteriér zdravotnického zařízení Fanø osvětlený společností Philips
  Detailní pohled na panel Luminous Textile

  Co zákazník potřeboval vyřešit

   

  Obec Fanø vkládala do svého nového zdravotnického střediska mnoho nadějí. Středisko o rozloze 3 100 m2 mělo dát prostor všem zdravotnickým zařízením ostrova a školicí instituci. Aby však bylo možné udržet na ostrově vysoce kvalitní profesionály, muselo mít středisko něco mimořádného. Mohlo by pomoci osvětlení?

  Vchod do střediska Fanø osvětlený od společnosti Philips

  To pravé osvětlení

   

  Aby bylo možné přilákat a udržet kvalifikovaný zdravotnický personál, bylo potřeba vytvořit atraktivní prostředí a zajistit moderní vybavení. Obec však požadovala po středisku ještě něco více. Vzhledem k jeho umístění ve Waddenzee je ostrov Fanø velmi silně vystaven změnám prostředí a klimatu. V důsledku této skutečnosti obec bedlivě sleduje vývoj alternativních energetických řešení a snažila se využívat energeticky úsporné LED.
   

  Moderní osvětlení bylo instalováno v celém středisku. Svítidla downlight Luxspace zajišťují vyvážené a rovnoměrné osvětlení celého zařízení a bezpečnější prostředí pro osoby se zhoršeným zrakem. V některých zónách byly instalovány ovládací prvky ColorChaser Touch, které umožňují měnit teplotu světla. Ty dávají středisku možnost vytvářet uvolněnější náladu, je-li to nutné, čímž snižují úzkost čekajících pacientů.
   

  Díky jasnému a kvalitnímu osvětlení zdroji světla LED je zdravotní středisko příjemným místem pro práci. A co víc, nový systém šetří energii a snižuje emise CO2. Přechod na osvětlení pomocí LED s dlouhou životností rovněž zbavilo středisko nutnosti pravidelně vyměňovat 1 300 lamp obsahujících rtuť. Plán na udržení kvalifikovaných pracovníků funguje. Středisko navíc získalo jistotu, že i jeho výkony v oblasti udržitelnost jsou v pořádku.

  Nové osvětlení LED ve středisku snížilo spotřebu energie a emise CO2 o asi 70 %.

  Související případy