Právě navštěvujete webové stránky společnosti Philips lighting. K dispozici je lokalizovaná verze.
Návrhy

  Zdravá budoucnost
  pro pacienty, pracovníky i Zemi

   

   

  Zelená zdravotní péče

   

  Udržitelné zdravotnictví není pouze pomoc životnímu prostředí. Jde o vytvoření jasnější budoucnosti pro pacienty, zaměstnance zdravotnického zařízení i jeho akcionáře.

   

  Nákladově úsporné a pečující osvětlení dokáže hodně. Energeticky úsporné osvětlovací systémy mohou pomoci vyvážit dopady rychle rostoucích cen elektřiny. A vzhledem k tomu, že naše systémy pro osvětlení nemocnic jsou založené na inovacích, budete schopni držet krok s měnícími se potřebami pacientů a neustálým pokrokem zdravotnických technologií.

  Vytváření udržitelného prostředí ve zdravotnictví

  Proč přijmout „zelený“ přístup?

  Pomoc pro zaměstnance i pacienty

  Osvětlení může pomoci získat a udržet si pracovníky, protože vytváří pohodlné a praktické pracovní prostředí. Dokonce může i zlepšovat výkonnost pracovníků – studie ukazují, že mentální funkce a paměť se v lépe osvětleném prostředí, které zahrnuje denní světlo, zlepšuje až o 25 %.

   

  Přínos zaznamenají i pacienti, protože příjemná atmosféra pomáhá snižovat míru jejich úzkostí. Výzkum ukazuje, že správné osvětlení může prodloužit dobu spánku pacientů o 8 %. A vzhledem k tomu, že ušetříte prostředky díky energeticky úspornému osvětlení, budete moci investovat do zařízení, které potřebujete pro lepší léčbu.

  Lékař vyšetřuje pacienta v nemocnici Catharina

  Víte, že...?

  Zelené budovy mohou ušetřit ve srovnání s běžnými až 30 %.
  Úspory – zelené budovy ve srovnání s běžnými budovami
  Lépe osvětlené prostředí může zlepšovat paměťové a mentální funkce až o 25 %.
  Zlepšení mentálních a paměťových funkcí v lépe osvětleném prostředí, které zahrnuje denní světlo
  Až 10násobek částky, kterou investujete navýšením stavebního rozpočtu o 2 % na udržitelnost
  Částka, která se vám vrátí, díky navýšení rozpočtu stavby o 2 % na  udržitelnost

  Navýšením rozpočtu stavby o 2 % na udržitelnost můžete získat až 10násobek částky, kterou investujete.   

  Výhody pro firmu

  Lepší podnikání díky zelené technologii

  Přizpůsobitelná a udržitelná technologie vám může pomoci k dosažení četných ekonomických cílů. Zelené budovy dokážou ušetřit až 30% energie ve srovnání s běžnými budovami. Tím se snižují vaše provozní náklady a uvolňují prostředky, které budete moci využít jinde. Udržitelné firmy jsou statisticky úspěšnější a hodnota jejich aktiv roste až o 16%.

   

  Kromě toho vytvoření zelené nemocnice má ohromný pozitivní vliv na image vaší značky. Udržitelná technologie pomáhá plnit cíle v oblasti společenské odpovědnosti firem a můžete též získat zelenou certifikaci od místních orgánů.

  Sestra se stará o starší paní v osvětlené hale