Právě navštěvujete webové stránky společnosti Philips lighting. K dispozici je lokalizovaná verze.
Návrhy

  Jak odradit zloděje v době dovolených? Philips Hue pomůže!


  Prázdné byty a domy v době dovolených jsou velkým lákadlem pro zloděje. Dle výzkumu, který jsme provedli, se celosvětově 81 % lidí na dovolené strachuje o svůj majetek. 51 % se bojí vykradení domácnosti. Naopak takřka polovina respondentů (45 %) by se cítila lépe, kdyby mohla regulovat osvětlení v domácnosti na dálku pomocí mobilního telefonu.

  Studie vytvořená na základě dat 8000 respondentů ze šesti zemí světa odhalila několik zajímavostí:
   

  • Nejvíce bezstarostní na dovolené jsou Němci a Holanďané. 25 % Holanďanů a 23 % Němců hodí veškeré starosti za hlavu.
  •  Třetina Švédů (36 %) se na dovolené stresuje, zda nenechali zapnuté žehličky nebo kulmy.
  •  34 % Američanů se bojí, zda jejich zvířecí miláčci netrpí doma samotou.
  • Více než 35 % Němců se na dovolené strachuje, zda mají rostliny doma dostatek vláhy.
  • Starší lidé pociťují na dovolené méně stresu kvůli obavám o svůj majetek. Zatímco mladí lidé se obávají, že zapomněli rozsvícená světla (31%), že zloději zjistí informace o jejich nepřítomnosti ze sociálních sítí (24 %) nebo, že bude vidět z ulice, že nejsou doma (30 %). Respondenti nad 55 let vykazovali znatelně nižší míru obav, než je průměr.
  Dlouhodobě zhasnutá světla nebo hromadící se pošta jsou neklamnou známkou, že majitel domu si pravděpodobně užívá moře stovky nebo tisíce kilometrů daleko. Na vybírání pošty se lze domluvit se sousedy. Nelze však očekávat, že vám budou pravidelně chodit rozsvěcet a zhasínat světla v bytě. Leckomu se vybaví scéna z filmu Sám doma, kdy malý Kevin pomocí figurín a provázků nasimuluje divokou party, aby odradil lupiče. Funguje to i v reálu, byť existují jednodušší způsoby, jak vytvořit dojem, že je někdo doma.

  Jak ovládat osvětlení vašeho domu na dálku? 

   

  Inteligentní osvětlení Philips Hue dokáže velmi věrně napodobit vaši přítomnost v domácnosti. Nejnovější verze aplikace pro ovládání osvětlení Philips Hue umožňuje na dálku ovládat světla v různých místnostech, lze nastavit náhodné osvětlení, které bude napodobovat váš klasický denní rytmus. Lze nastavit chování osvětlení individuálně pro různé místnosti i pro různé dny.

   

  Odborník na osvětlení Martin Sajbert k tomu říká: „Funkce vzdáleného přístupu je jednou z nejpoužívanějších a nejvíce ceněnou funkcí naší aplikace Hue. Na základě zpětné vazby našich zákazníků jsme v naší nejnovější aktualizaci aplikace Philips Hue  zavedli možnost napodobení přítomnosti. Ta umožní naplánovat zapnutí a vypnutí všech světel kdykoliv budete chtít. Nejlepší na celé technologii je, že můžete aplikaci ovládat odkudkoliv na světě a tím pádem vyřadit tuto starost z dlouhého seznamu věcí, které musíte stihnout před odjezdem.“

   

  Užít si klidnou dovolenou, cíleně snížit hladinu stresu a reálně snížit pravděpodobnost vykradení bytu – i to jsou pozitivní efekty, které přináší inteligentní osvětlení Philips Hue.