Právě navštěvujete webové stránky společnosti Philips lighting. K dispozici je lokalizovaná verze.
Návrhy

  Světlo, které zvýší produktivitu vašich zaměstnanců

  Osvětlení kanceláří a průmyslových prostor, ať už vhodné či nevhodné, má prokazatelně přímý vliv na efektivitu práce zaměstnanců. Může ovlivnit nejen jejich celkové zdraví, ale také produktivitu jejich práce. S osvětlením úzce souvisí také to, jak se vaši zaměstnanci budou v pracovních prostorech cítit. Je tedy jasné, že atraktivní a promyšlené designové kancelářské budovy, které jsou opatřeny kvalitním osvětlením, vám pomohou získat a udržet si kvalitní zaměstnance. Budou pro vás totiž pracovat rádi a efektivně.
  Osvětlení kanceláří Philips Lighting

  Jak světlo ovlivňuje produktivitu zaměstnanců?

  Společnost American Society of Interior Designers provedla průzkum, z něhož vyplývá, že 68 % zaměstnanců není spokojeno s osvětlením kancelářských prostor, ve kterých se při své práci pohybují. Přestože je vhodné osvětlení velmi důležitým prvkem, často není pro mnohé architekty a designéry při řešení návrhu interiéru budov prioritou.

   

  Možná jste již narazili na to, že lidé, kteří nejsou spokojeni s pracovním prostředím, ve kterém jsou nuceni se denně pohybovat, se neustále snaží svůj pracovní prostor alespoň drobným způsobem zútulnit a zpříjemnit. Často se snaží zvelebit alespoň svůj stůl nebo vylepšit osvětlení alespoň svého kouta kanceláře.

   

  Je všeobecně známo, že dlouhodobý pobyt v místnosti se špatným osvětlením může poškodit zrak, způsobovat migrény a další zdravotní problémy, ale také dlouhodobě snižuje produktivitu zaměstnanců. Nedostatečné osvětlení často stojí za únavou a neschopností se dostatečně soustředit. Stejně tak může být pro lidské zdraví škodlivé i příliš silné osvětlení, které mívá za následek často obdobné zdravotní problémy.

   

  V konečném důsledku má tedy správně osvětlený pracovní prostor přímý vliv na množství absence zaměstnanců z důvodů nemocí a únavy. V našich životech hraje velmi významnou roli přirozené denní světlo. Má totiž nejen vliv na náš zrak, ale také na naši náladu a množství energie. Vhodně nastavenou kombinací denního a umělého světla tedy u svých zaměstnanců dosáhnete hned několika pozitivních efektů – získáte spokojené zaměstnance, snížíte jejich absenci, dosáhnete jejich vyšší produktivity a ještě k tomu snížíte své účty za spotřebovanou elektřinu. Jak na to?

  Osvětlení kancelářských prostor s Philips Lighting

  Osvětlení jako skvělý zdroj informací

  Propojením profesionálních osvětlovacích systémů s dalšími počítačovými technologiemi získáte zdroj velmi důležitých dat. S pomocí jednoduchých senzorů jako manažeři zjistíte, kde se nejčastěji nacházejí vaši zaměstnanci, kolik tam tráví času a jakým způsobem využívají instalované osvětlení. Získáte tak cenné informace, které vám pomohou jednoduše dosáhnout efektivního a ekonomického provozu kancelářských budov.

  Vaše budova, ale jejich zvyky

  Profesionální osvětlovací systémy umožňují zaměstnancům kancelářských a průmyslových budov jednoduše nastavit osvětlení vždy přesně podle jejich aktuálních potřeb. Prostřednictvím jednoduché aplikace, kterou si můžete stáhnout do svého mobilního telefonu nebo tabletu, získáte jednoduchou kontrolu nad tím, jak je osvětlení používáno, a zároveň vám aplikace umožní nastavení osvětlení jednoduše měnit.

   

  Kombinací moderních technologií a jednoduché aplikace si vaši zaměstnanci mohou osvětlení v kanceláři nebo jiných pracovních prostorech vždy upravit přesně podle toho, jaké jsou jejich aktuální požadavky, aniž by bylo nutné měnit žárovky, přinášet nebo odnášet další externí svítidla nebo dokonce volat údržbáře. To velmi významně přispívá k jednodušší organizaci práce v kancelářských prostorech.

  Díky snadné manipulaci s osvětlením se skokově zvýší kvalita pracovního prostředí ve vaší společnosti. Vaši zaměstnanci tak budou spokojenější, produktivnější a bude pro ně snazší se lépe soustředit na svou práci.

  Osvětlení, které se vám přizpůsobí

  Profesionální řešení osvětlení jako například to, které nabízí Philips Lighting, může posloužit k vytvoření flexibilního osvětlovacího systému, který bude přesně šitý na míru vašim specifickým potřebám. Inteligentní osvětlení plní svůj účel stejně tak dobře v administrativních budovách, skladech, v průmyslových objektech jako na parkovištích, v garážích nebo třeba v nemocnicích, kde dokáže zásadně ovlivnit rychlost uzdravování pacientů, kvalitu jejich spánku a celkové rozpoložení.

   

  Kvalitně osvětlené interiéry i exteriéry budov dokážou značně zvýšit hodnotu nemovitosti a přilákat nájemníky, kteří jsou rozhodnuti investovat do svých zaměstnanců a zajistit jim vhodné pracovní podmínky.

  Zamyslete se nad osvětlením svých pracovních prostor

  Stěžují si vaši zaměstnanci na nedostatečné osvětlení? Pak je pravděpodobně na čase zamyslet se vážně nad jeho rekonstrukcí. Možná to pro vás bude znamenat výdaje, se kterými jste nepočítali. Získaný efekt však může vést k neočekávaným výsledkům. Kromě obnovy zastaralého osvětlení, spokojenosti zaměstnanců a zvýšení jejich produktivity totiž významně snížíte také spotřebu elektrické energie.

   

  Stále nejste dostatečně přesvědčeni o tom, že osvětlení je klíčem k příjemnému a produktivnímu pracovnímu prostředí? Pak se nechte inspirovat reálnou situací. V 80. letech se vedoucí pracovníci jedné pošty v Renu ve státě Nevada rozhodli renovovat budovu za účelem zlepšení pracovních podmínek pro její zaměstnance. Do střechy byly nově zabudována okna, umělé osvětlení bylo speciálně navrženo tak, aby bylo příjemné pro oči a doplňovalo přirozené denní světlo. Zároveň byl při rekonstrukci kladen také velký důraz na ekonomiku budoucího provozu.

   

  Rekonstrukce přinesla nečekané výsledky. Pošta dosáhla obrovských úspor na fakturách za elektřinu a produktivita práce se po roce zvýšila natolik, že poštovní doručovatelé z Rena byli vyhlášeni nejefektivnějšími zaměstnanci západního pobřeží USA. Během několika měsíců se také prokázalo, že zaměstnanci, kteří ke své práci používají auto, začali méně chybovat. A výsledný efekt? Rozpočtové příjmy vzrostly téměř o půl milionu dolarů ročně.

   

  Pokud jste doposud rekonstrukci osvětlení ve vašich budovách odkládali, zastavte se a rozhlédněte se. Stěžují si opakovaně vaši zaměstnanci na osvětlení? Mají dlouhodobě špatnou náladu a jsou stále vystresovaní? Pokud odpovídáte kladně, začněte vážně přemýšlet nad investicí do nového osvětlení. Zlepšíte tím nejen pracovní podmínky svých zaměstnanců, ale také zvýšíte své zisky.