Právě navštěvujete webové stránky společnosti Philips lighting. K dispozici je lokalizovaná verze.
Návrhy

  Osvětlení Philips vytvořilo v pražském hotelu Marriott „křišťálovou atmosféru“


  Mottem a cílem luxusního hotelu Marriott, který se nachází v historickém centru Prahy v těsné blízkosti Staroměstského náměstí, je „vytváření křišťálových okamžiků“. Proto není divu, že i při rekonstrukci hotelu bylo hlavním cílem vytvoření nezapomenutelné atmosféry pomocí interiérového osvětlení, která vzbudí v návštěvnících dojem jedinečnosti.

  Jasná kritéria určila směr rekonstrukce


  Nově zrekonstruované prostředí restaurace, baru a recepce je laděno do stylového a inovativního tónu, jehož jedinečným prvkem je použití krystalů. Cílem hotelu je poskytnutí jedinečných a výjimečných zážitků každému z hostů. Tento duch se odrážel i v požadavcích manažerů hotelu na osvětlení, které mělo být při rekonstrukci v interiéru hotelu instalováno.
   

  Nejen že svítidla měla být speciálně navržena pro hotel Marriott tak, aby odpovídala designu okolního zakázkově navrženého nábytku. Nemalé nároky byly kladeny také na vlastnosti osvětlení. Hlavním požadavkem manažerů prodejny totiž bylo, aby veškeré použité osvětlení vyzařovalo světlo o přesné teplotě 2700 K a bylo stmívatelné od 0 do 100 %.

  Výzva pro společnost Philips


  Generální ředitel hotelu Prague Marriott Rick Enders vysvětluje: „Když jsme se rozhodli pro rekonstrukci přízemí pražského hotelu Marriott, bylo nám hned jasné, že v oblasti osvětlení budeme chtít do rekonstrukce zapojit osvětlovací specialisty společnosti Philips.“

   

  Při tvorbě návrhu se designéři společnosti Philips snažili držet požadavků pro vytvoření příjemné a uvolněné atmosféry a zároveň chtěli v rámci projektu zachovat jednoduchost a jednotnost všech použitých prvků. Pro vytvoření elegantního inovativního interiéru proto zvolili pouze dva typy svítidel. Jeden typ pro všeobecné osvětlení (svítidla downlight Zadora LED) a druhý typ pro nepřímé osvětlení recepce a jejího blízkého okolí (svítidla eW Cove QLX Powercore). Pro ovládání světel byl použit jednotný typ stmívače (Dynalite), který umožňuje měnit atmosféru restaurace tak, aby si hosté ze své návštěvy odnášeli nezapomenutelné zážitky.

   

  Rick Enders nyní dodává: „Celý proces rekonstrukce osvětlení probíhal velmi hladce. Společně s týmem Philips jsme dosáhli požadovaných výsledků. Nyní je celé přízemí osvětleno LED osvětlením, které vytváří přívětivou atmosféru a mnohonásobně snižuje spotřebu elektrické energie a naši uhlíkovou stopu.“


  Výhody LED osvětlení Philips


  Všechna LED svítidla Philips vykazují ve srovnání s halogenovými nebo zářivkovými svítidly velmi zajímavá čísla v úspoře elektrické energie. Díky pokročilé technologii žárovek Philips je navíc dlouhá a bezproblémová jejich životnost. Svítidla tedy není potřeba udržovat minimálně po dobu 5 let od jejich instalace.

   

  Rick Enders, manažer hotelu, nyní říká: „Celá investice do osvětlení přízemí hotelu se prokázala být velmi praktická. Od té doby, co zde bylo instalováno LED osvětlení Philips, se výrazně snížila spotřeba elektrické energie a navíc máme možnost kdykoliv změnit náladu osvětlení podle toho, jaké jídlo se našim zákazníkům právě podává.“