Právě navštěvujete webové stránky společnosti Philips lighting. K dispozici je lokalizovaná verze.
Návrhy

  Osvětlení kancelářských prostor


  Kancelářské prostředí se v průběhu let neustále vyvíjí. Tradiční kancelářské prostory, jak jsme je znali dříve – tedy čtyři zdi, špatné světelné podmínky a hlučné zářivky – bylo potřeba postupem času zásadně změnit. Společně s tím, jak se mění potřeby zaměstnanců, jsou kladeny i stále větší nároky na kvalitní osvětlení kancelářských prostor.

   

  V průběhu celého dne se naše potřeby neustále mění. Když se probouzíme, toužíme po klidu a pocitu uvolnění. Vzápětí jsme nuceni se plně soustředit při plnění pracovních úkolů, abychom si poté zase našli chvíli pro odpočinek, který nám pomůže se později opět plně koncentrovat. No a v závěru dne si naše tělo potřebuje zcela oddechnout a odpočinout si. Každý z těchto stavů velmi zásadně ovlivňuje světlo. Jak přirozené denní světlo i umělé kancelářské osvětlení v průběhu celého dne působí na váš zrak, emoce a biorytmus? 

  Kancelářské osvětlení Philips Lighting

  Zachovejte si své oči zdravé


  Mít správně nastavené osvětlení je velmi důležité pro dlouhodobé zdraví vašich očí. V závislosti na činnosti, které se právě věnujete, je potřeba přizpůsobit intenzitu a teplotu chromatičnosti vašeho osvětlení. Studené světlo s barevnou teplotou okolo 5 000 až 6 000 K zajistí vaši vyšší koncentraci. Maximální schopnosti soustředit se můžete krátkodobě dosáhnout tak, že výrazně zvýšíte intenzitu osvětlení. Pokud to však s dobou trvání vysoké intenzity osvětlení přeženete, na vaše tělo to bude mít zcela opačné účinky.
   

  Chystáte se na méně intenzivní činnost, při které se nepotřebujete tolik koncentrovat? Pokud potřebujete například číst, pak volte raději neutrální teplotu chromatičnosti (4 000K) nebo osvětlení teplejších barev okolo 2 700 až 3 000 K a intenzitu světla, která odpovídá vaší plánované aktivitě.

  Osvětlení kancelářských budov Philips Lighting

  Udržte si dobrou náladu


  Světlo má prokazatelně přímý vliv na kvalitu spánku a na vaši náladu. Proto pokud jste dlouhodobě vystaveni nevhodně nastavenému osvětlení, dva hormony, které regulují biorytmus – kortizol a serotonin – jsou nesprávně uvolňovány, což může mít za následek nedostatečný odpočinek a následnou podrážděnost. Tím se dostáváte do začarovaného kruhu, ze kterého se jen těžko hledá cesta ven.

   

  Proto je vhodné striktně oddělovat osvětlení pro každý druh činnosti. Pro práci intenzivního charakteru jako je brainstorming, příprava obchodních nabídek nebo rozhovory o finančním vývoji firmy volte studené tóny světla. Neutrální osvětlení se hodí pro schůzky a plnění opakujících se úkolů. Teplejší tóny světla si naopak nastavte při tvůrčích aktivitách a rozhovorech s kolegy, kdy potřebujete vytvořit uvolněnou atmosféru.