Právě navštěvujete webové stránky společnosti Philips lighting. K dispozici je lokalizovaná verze.
Návrhy

  7 způsobů, jak inteligentní osvětlení mění svět


  Inteligentní propojitelná zařízení mění pojetí světa tak, jak jsme ho doposud znali. A to zcela zásadně. Jednotlivé prvky inteligentních systémů mezi sebou dokážou sdílet informace v prostorech, ve kterých žijeme, pracujeme, cestujeme nebo ve kterých trávíme volný čas. Poskytují personalizované služby a informace jejich uživatelům, kdykoliv to potřebují, a to bez ohledu na to, kde se zrovna v daný okamžik nacházejí. Ve kterých oblastech lze například využít chytré osvětlení Philips Hue

  1. Philips Hue mění pracovní prostředí

   

  Inteligentní osvětlovací systémy mohou rozzářit vaše kancelářské prostory přesně podle vaší aktuální potřeby. Díky komunikaci zdroje osvětlení s možností individuálního nastavení světla získáte jednoduše, pomocí svého chytrého telefonu nebo tabletu, kontrolu nad osvětlením svého pracovního prostředí. Zjistěte o systému inteligentního osvětlení Philips Hue více informací.

  Nastavte si osvětlení pomocí chytrého telefonu

  2. Inteligentní osvětlení na veřejných prostranstvích

   

  Propojené osvětlení dokáže vytvořit inteligentní systém, který se přizpůsobuje aktuální situaci i na veřejných místech, jako jsou obchodní centra, kancelářské budovy, letištní haly, nemocnice. Propojením s dalšími chytrými zařízeními dokáže vytvořit sofistikovaný systém, který reaguje na aktuální požadavky – například na aktuální denní dobu, počasí, množství lidí v prostoru, aktuální teplotu a další informace.

  Inteligentní systémy se dokáží přizpůsobit aktuální situaci

  3. Města budoucnosti již dnes

   

  Významná světová města se v současné době velmi intenzivně zaobírají možností vzniku tzv. chytrého města zapojením se do IoT. Města chtějí svým obyvatelům i návštěvníkům poskytnout lepší dostupnost a snáz se přizpůsobit moderní době. Jedním ze způsobů, jak města chtějí vylepšit své služby, jsou například různé snímače zabudované do silničních komunikací, které slouží k různým účelům, například mají zlepšit dopravní situaci. Další oblastí je vybavení měst v podobě laviček, pouličních lamp, veřejných uměleckých děl apod. Propojené osvětlení je pak samostatnou oblastí, která spadá do této kategorie. V případě, že elektronika svítidel umožňuje konektivitu, osvětlení lze jednotně vzdáleně monitorovat a spravovat. Pracovníci, kteří mají na starost správu osvětlení, mohou mít v reálném čase aktuální přehled o všech napojených svítidlech. Města mohou také dosáhnout značné úspory elektrické energie prostřednictvím nastavení stmívání na základě reálného stavu osvětlovaného prostředí. Veřejné osvětlení se tak stává efektivnějším a městské prostředí atraktivnějším pro jeho obyvatele i návštěvníky.

  Inteligentní města dokáží ušetřit značné množství energie

  4. Technologie, které mění způsob nakupování

  Propojitelné osvětlovací systémy s možností vnitřní navigace

   

  Propojitelné osvětlovací systémy s možností vnitřní navigace, jako je například Indoor Positioning System společnosti Philips, vytváří doposud nevídané nákupní zážitky v uzavřených prostorech. Zákazníci, kteří se přihlásí k inteligentnímu osvětlovacímu a navigačnímu systému, mohou využít speciálně navrženou mobilní aplikaci a získávat tak různá doporučení a informace o vystavených produktech, aktuálních slevách, zajímavých nabídkách a o tom, jak se dostat k obchodu nebo produktu, který hledají. Osvětlovací systémy tak zcela od základu mění způsob moderního nakupování.

  5. Recept na efektivní způsob učení studentů a snazší uzdravování pacientů

   

  Světlo, ať už přirozené, nebo umělé, hraje velmi důležitou roli v našich životech. Inteligentní osvětlení, které lze jednoduše nastavit podle množství přirozeného světla, aktuální denní doby, psychického rozpoložení osob a podle mnoha dalších faktorů, pomáhá zlepšit schopnost studentů plně se ve školních a univerzitních učebnách soustředit na probíranou látku.

   

  Stejně tak hraje přizpůsobitelné nastavení osvětlení významnou úlohu v nemocnicích a dalších zdravotnických zařízeních, kde napomáhá nemocným osobám k rychlejší rekonvalescenci a k lepšímu psychickému rozpoložení pacientů i zdravotnického personálu.

  Správně nastavené osvětlení urychluje rekonvalescenci

  6. Probuzení, na které se budete těšit

   

  Propojení termostatu, zabezpečovacích systémů, nebo třeba filtrace vody v bazénu – to vše je součástí novodobého trendu internetu věcí (IoT), který přetváří váš domov. Inteligentní, dálkově ovladatelné prostředí vaší domácnosti, které je vnímavé k jakýmkoliv vašim aktuálním požadavkům, se tak stává pohodlnějším, bezpečnějším a šetrnějším k životnímu prostředí.

  Propojte vaše inteligentní systémy pomocí jedné aplikace

  7. Život pod digitální střechou

   

  S moderními inovacemi, jako jsou LED osvětlení, solární panely, tepelné kolektory a další sofistikované systémy pro správu budov, se kancelářské a další moderní budovy stávají energeticky účinnějšími. Nedávné studie prokázaly, že v případě, kdy jsou inteligentní propojené systémy využívány v automatickém režimu, který vyhodnocuje aktuální situaci v budově, a do nastavení nezasahují lidé, lze až trojnásobně zvýšit úsporu energie.

  Propojené inteligentní systémy budov dokáží značně zvýšit úspory energie