Právě navštěvujete webové stránky společnosti Philips lighting. K dispozici je lokalizovaná verze.
Návrhy

  Li-Fi: Extrémně bezpečné internetové připojení ochrání vaše důvěrná data

   

  Už jste slyšeli o Li-Fi? Jedná se o nedávno objevený způsob připojení k internetu pomocí světelných vln vyzařovaných LED svítidly. Kromě veliké rychlosti přenosu dat patří k výhodám Li-Fi i mimořádná bezpečnost internetové sítě, která tuto technologii předurčuje k využití všude tam, kde je nakládáno s potenciálně zneužitelnými údaji.

  O Li-Fi se dnes mluví především v souvislosti s využitím v letadlech, nemocnicích, strojírenských firmách a dalších prostorách, v nichž by rádiové vlny, přenášející Wi-Fi signál, interferovaly s přístrojovým vybavením.

   

  Díky svým vynikajícím bezpečnostním parametrům má však Li-Fi velký potenciál také ve finančním sektoru, na úřadech státní správy, ve zdravotnických zařízeních, v armádě i bezpečnostních agenturách a dalších institucích, v nichž je ochrana proti úniku citlivých dat prioritou.

  Li-Fi ocení všude, kde je potřeba ochránit citlivá elektronická data

  Wi-Fi síť čelí neustálé hrozbě útoku zvenčí 


  Protože se rádiové záření, přenášející Wi-Fi signál, může skrz většinu materiálů volně šířit všemi směry, zasahuje síť Wi-Fi často i do okolních budov či veřejných prostor. Při nedostatečném zabezpečení nespolehlivým šifrováním a slabým heslem se k ní mohou zvenčí připojit neoprávnění uživatelé a pokusit se o přístup k počítačům či dalším připojeným zařízením. V takovém případě hrozí nejen zneužití IP adresy k páchání trestné činnosti, ale i únik zneužitelných informací, jako jsou osobní data nebo důvěrné firemní dokumenty.

  Li-Fi signál vždy zůstane mezi čtyřmi stěnami


  O přenos Li-Fi signálu se nestarají rádiové vlny, ale světlo – a to pochopitelně nemůže procházet zdmi ani jinými neprůhlednými překážkami. Zatímco při zařizování domácí internetové sítě není tato vlastnost příliš praktická, v prostorách, kde je prioritou nejvyšší možné zabezpečení dat, je naopak velkou výhodou.
  S Li-Fi máte jistotu, že citlivá data – na rozdíl od Wi-Fi – neopustí místnost

  K tomu, aby nebyl Li-Fi signál zneužitelný útočníky zvenčí, stačí totiž jediné – zavřít dveře a zatáhnout závěsy na oknech. Potom už neexistuje žádný způsob, jak by se k síti neoprávněně připojil někdo, kdo se v dané místnosti nenachází.

  Li-Fi: Moderní alternativa k Wi-Fi všude tam, kde je důležitá bezpečnost


  Připojení k internetu pomocí Wi-Fi má hned několik nevýhod: je často příliš pomalé, nelze je použít v podzemí, v nemocnicích ani letadlech a není možné je stoprocentně zabezpečit. Signify si proto společně s dalšími průkopníky moderních technologií klade za cíl zavést síť Li-Fi nejen do míst, kde není možné využívat Wi-Fi, ale i všude tam, kde je prioritou rychlý a maximálně bezpečný přenos dat.