Právě navštěvujete webové stránky společnosti Philips lighting. K dispozici je lokalizovaná verze.
Návrhy

  Povznášející spojení světla a architektury


  Představte si, že by světlo bylo stejně základním architektonickým prvkem, jakým jsou zdi, okna nebo dveře. Dodalo by to designérům a architektům dodatečnou inspiraci k doposud nevídanému a nečekanému využití světla v interiéru?
  Díky nově představeným Luminous Patterns od společnosti Philips se o tom můžeme přesvědčit na vlastní oči. Tato technologie umožňuje vytvářet jedinečné světelné instalace prostřednictvím spojení světelných prvků a pevných stavebních materiálů.

  Programovatelný systém propojených LED dovoluje architektům a designérům vytváření působivých vizuálních prvků pomocí světla, rozličných vzorů a stavebních materiálů. Jedná se o vzrušující příležitost především pro hotelové recepce či foyer.
  Light and architecture
  „Tyto vestavěné světelné prvky představují oživení pro prostory, které typicky bývají poněkud mdlé, alespoň z architektonického hlediska,“ vysvětluje Brad Koerner, manažer divize Luminous Patterns ve společnosti Philips Lighting. „Interiéroví designéři doposud vnímali integraci světelných prvků do architektonických konstrukcí jako špatně specifikovatelnou, nákladnou a poměrně nebezpečnou. Technologie Philips Luminous Patterns je pravým opakem – technická specifikace a instalace je snadná a finančně velice přívětivá.“

  Plně přizpůsobitelné světelné panely jsou k dispozici v mnoha stylech a variantách a lze je volně zasadit do konstrukcí s různými velikostmi, dekorativními potahy a grafickými potisky. Zákazníci si mohou navíc vybrat mezi čtyři jedinečnými světelnými efekty: kruhovým, lineárním, dvourozměrnýmtrojrozměrným. Výroba každého panelu je zakázková a vychází ze standardní konfigurační sady, díky čemuž je celý proces od objednávky po instalaci velmi jednoduchý.

  light and architecture
  Panely Luminous Patterns jsou navíc energeticky velmi úsporné. Celá instalace spotřebuje přibližně stejné množství elektrické energie jako jediná 60wattová žárovka. Po instalaci se celý systém ovládá prostřednictvím digitálního ovladače. Každý světelný bod panelu má svou vlastní řídicí jednotku, což znamená, že výsledný efekt je možné naprogramovat zcela podle přání zákazníka.

  Dovedete si představit možnosti, která taková technologie skýtá? Nemůžeme se dočkat jejího dalšího rozvoje a rozšiřování.

  * Mějte prosím na paměti, že panely vyobrazené na fotografiích v článku jsou prvními prototypy.