Právě jste na stránce osvětlení Philips. K dispozici máte její lokalizovanou verzi.
Návrhy

  Oživte svůj interiér pomocí

  kompaktních fluorescenčních žárovek

  Kompaktní fluorescenční žárovky (CFL) vydávají příjemné měkké světlo a vytvářejí atmosféru pohody. Žárovky CFL mají vysoký výkon, nízkou spotřebu energie a dlouhou životnost. Jsou nejprodávanějším typem úsporných žárovek. Mají totiž stejně nízkou spotřebu jako fluorescenční osvětlení a stejně praktickou velikost jako oblíbené klasické žárovky.

   

  Kompaktní fluorescenční žárovky Philips lze namontovat do většiny svítidel navržených pro klasické žárovky. Oproti těm však mají zhruba o 75 % nižší spotřebu energie. Žárovky CFL také vydrží 6krát až 15krát déle (6 000 – 15 000 hodin). Jejich používání se nejvíce vyplatí v prostorech, kde se svítí dlouhodobě.

   

  Kompaktní fluorescenční žárovky se vyrábějí ve tvarech a velikostech, na které jste zvyklí, a ve variantách, jež vydávají měkké bílé světlo, přirozené světlo nebo imitují denní světlo. Využijete je ve stolních lampách i zapuštěných a dekoračních svítidlech.

   

  Seznamte se s kompletní nabídkou žárovek CFL

  Historie


  Žárovky CFL se na trhu objevily v polovině 80. let 20. století. Jejich výkon, spotřeba (asi o 75 % nižší než u klasických žárovek), cena i životnost (vydrží 10krát déle) se od roku 1990 stále zlepšují. Žárovky CFL značky Philips jsou pro použití v domácnosti skvělou volbou. Díky svým kvalitám dostaly označení Energy Star.

   

  Jak naše žárovky CFL fungují?

   

  Základem světla fluorescenční žárovky je lidským okem neviditelné ultrafialové světlo, které vzniká při protékání elektrického proudu inertním plynem. Toto ultrafialové světlo reaguje se speciální směsí luminoforů, jež pokrývá vnitřní stěnu zářivkové trubice. Neviditelné světlo se tak mění ve využitelné bílé světlo. Fluorescenční žárovky potřebují zvláštní zdroj energie, takzvaný předřadník, který reguluje provozní proud žárovky a dodává vhodné napětí k zapálení výboje. Elektronické předřadníky mají stejnou funkci jako zastaralé magnetické předřadníky, na rozdíl od nich ale pracují s velmi vysokou frekvencí. Díky tomu odpadá rušivé blikání a hluk a zároveň roste výkon. Elektronické předřadníky lze také snáze navrhnout tak, aby umožňovaly stabilnější a efektivnější provoz žárovky, změnu intenzity světla a propojení jednotlivých prvků osvětlení v rámci sítě, aby osvětlení bylo možné regulovat moderním způsobem.

  Uvažujete o žárovkách CFL? Vysvětlíme vám, proč byste měli.


  Pokud zvolíte naše úsporné žárovky, nejenže získáte jasné, živé světlo, ale také ušetříte energii a peníze. Tyto žárovky jsou skvělým řešením pro účelové osvětlení ve studovnách, domácích kancelářích a dalších místnostech, kde je zapotřebí skutečně jasné světlo. Vydrží až 20krát déle než klasické žárovky a mají až o 80 % nižší spotřebu.

  K dispozici jsou v celé řadě tvarů a velikostí, a tak zcela jistě najdete takovou, která bude odpovídat vašim potřebám:

  • Velmi oblíbený tyčový tvar se výborně hodí pro funkční osvětlení, například do běžných svítidel či lamp se stínidlem, kde je žárovka spíše skrytá.

  • Kompaktní spirálové žárovky jsou vhodné do malých svítidel a ideální v případech, kdy potřebujete vyšší světelný tok, aby se místnost skutečně prosvětlila.

  • Nejtradičnější tvar má standardní žárovka, která v prostoru navodí příjemnou atmosféru a dojem útulnosti a používá se především ve stolních lampách a stropních svítidlech.


  • Ozdobné tvary (globe, svíčky) jsou určeny do dekorativnějších svítidel, v nichž je žárovka lépe vidět.


  • Trubicové žárovky se používají pro účelové osvětlení nebo k osvětlení velkých prostor, například chodeb a garáží.

  Oblíbené výrobky

  Prohlédněte si naše oblíbené výrobky a vyberte si žárovku podle svých potřeb.


  Nejčastější dotazy

   

  Chcete se o žárovkách CFL dozvědět víc? Projděte si odpovědi na pět nejčastějších dotazů.

   

   

  1. Jaké výhody má používání žárovek CFL?

  Kompaktní fluorescenční žárovky (CFL) mají delší životnost a nižší spotřebu než klasické žárovky. Jsou skvělou volbou pro každého, kdo chce snížit spotřebu energie a také výdaje na osvětlení.
   
  2. Jak dlouho vydrží?


  Žárovky CFL vydrží 6 000 až 15 000 hodin používání, a tak se mění jen velmi zřídka. U klasických žárovek se obvykle udává životnost až 1 000 hodin.

   

  Reálnou životnost žárovky ovlivňuje četnost rozsvěcení a zhasínání světla a také prostředí, v němž se používá (v extrémně chladném nebo extrémně teplém prostředí může být životnost kratší).
   

  3. Kde se používají tyčové žárovky?

  Velmi oblíbený tyčový tvar se výborně hodí pro funkční osvětlení. Obvykle se používá pro účelové osvětlení nebo k osvětlení velkých prostor, jako jsou chodby nebo garáže, tedy tam, kde je žárovka spíše skrytá.
   
  4. Kde se používají spirálové žárovky?

  Kompaktní spirálové žárovky jsou vhodné do malých svítidel a ideální v případech, kdy potřebujete vyšší světelný tok, aby se místnost skutečně prosvětlila.
   
  5. Kde se používají standardní žárovky a žárovky ozdobného tvaru?

  Standardní žárovka („hruška“) má ze všech variant nejtradičnější tvar. V prostoru navodí příjemnou atmosféru a dojem útulnosti. Používá se především ve stolních lampách a stropních svítidlech. K dispozici jsou také různé ozdobné tvary určené do dekorativnějších svítidel, v nichž je žárovka lépe vidět.
   
  6. Co mám udělat, když žárovka CFL přestane fungovat?

  S nefunkčními kompaktními fluorescenčními žárovkami je nutné naložit jako se zvláštním odpadem. Odevzdejte je do místního sběrného dvora k recyklaci.

   


  Co byste měli vědět

   

  Uvažujete o žárovkách CFL? Vysvětlíme vám, proč byste měli.


  Investovat do úsporných žárovek se vám rozhodně vyplatí.

  Spotřebují až o 85 % méně energie než klasické žárovky. Doba životnosti je až 15 let, takže výměna je nutná jen velmi zřídka.

  Zajistí funkční osvětlení různých prostor, jako jsou pracoviště, kuchyně nebo obývací pokoje. To ale není všechno!

   

  Úsporné žárovky CFL značky Philips lze zakoupit v mnoha tvarech a provedeních.

  K dispozici jsou ve verzích s různou teplotou chromatičnosti: ve studených, průzračných odstínech denního světla, které vás osvěží a probudí, i v odstínech teplé bílé, jež navozují pocit pohody a uvolnění.

  Stručně řečeno:

  Pokud chcete snížit spotřebu energie a výdaje na osvětlení, úsporné žárovky jsou pro vás vynikající volbou! Nyní už navíc víte, že cena není zdaleka jejich jedinou předností. S úspornými žárovkami CFL značky Philips snadno vytvoříte v interiéru atmosféru podle své aktuální nálady.


  Portfolio žárovek CFLi

  Vybrat žárovku dle patice

   

  Nejste si jisti, jaká patice se hodí pro vaše svítidlo? Přečtěte si o různých druzích patic.

  Žárovky s paticí
  E 27
  Žárovky s paticí
  E 14
  Žárovky s paticí
  GU 10
  Žárovky s paticí
  GU 5.3