Právě navštěvujete webové stránky společnosti Philips lighting. K dispozici je lokalizovaná verze.
Návrhy

  Patice G9

  Prohlédněte si nabídku
  moderních žárovek s paticí G9

  Patice G9

  Vyberte si žárovku, jejíž typ patice bude vyhovovat vašemu svítidlu. Správný výběr závitu je v případě výběru žárovky prvním z velmi důležitých kroků.

   

  V místech, kde jsou žárovky napájeny ze sítě o 230 V, jsou nejčastěji využívána svítidla se závity E27, E14 nebo GU10. Setkáte se však také s paticí, která vyžaduje speciální žárovku se závitem G9 s dvěma kolíčky. Závit G9 je nejmenší vysokonapěťovou mini žárovkou, kterou lze instalovat do svítidel bez transformátorů.

   

  Vestavná svítidla jsou obvykle napájena 12 V. Pro tento typ osvětlení jsou proto využívány odlišné žárovky se závity MR16 a GU5.3. V případě zářivkových svítidel se pak setkáte také s paticí G13.

  Žárovky se závitem G9 jsou opatřeny malou nástrčnou paticí, která disponuje dvěma jehlicemi. Své využití nacházejí především v bodových a podhledových svítidlech. Často jsou využívány v koupelnách, předsíních, na chodbách, ale také v obývacích pokojích a v dalších obytných prostorech

  Nepodceňte vliv osvětlení na zdraví

  Dopřejte svým očím zdravé a příjemné osvětlení

   

  Dlouhodobá životnost žárovky a dostatečné množství poskytnutého světla – to jsou základní kritéria kvalitní žárovky. Neméně důležitý je však také fakt, zda je žárovka skutečně šetrná k vašim očím. Každá žárovka, kterou máte ve své domácnosti, či na pracovišti, by měla vašim očím poskytnout dostatek komfortu. Díky tomu si dlouhodobě zachováte zdravý zrak a vaše oči nebudou rychle unavené.

   

  Trvejte na vysokém standardu v oblasti osvětlení a chtějte pro své oči to nejlepší. Žárovky Philips se závitem G9 splňují všechna kritéria pro udělení parametru EyeComfort, jenž klade velmi vysoké nároky na kvalitu poskytovaného světla. Toto kritérium zohledňuje vše, co ovlivňuje skutečný světelný komfort pro vaše oči – tedy míru oslnění, blikání a stmívání svítidla.

   

  V naší nabídce naleznete široké spektrum žárovek s paticemi G9, ale také další světelné zdroje pro svítidla s jinými typy závitů, které najdou své využití jak v domácnostech, tak v kancelářích, maloobchodech a v dalších pracovních prostorech.

  Další typy závitů

   

  Při výběru žárovky hraje volba závitu velmi důležitou roli. Pokud je váš světelný zdroj připraven na jiný typ patice, pak vám vybraná žárovka do svítidla jednoduše nepůjde namontovat.

   

  Nejčastěji se v kancelářích i v domácnostech setkáte se širokou šroubovací paticí E27 o průměru 27 mm nebo s úzkým závitem E14 o průměru 14 mm. V případě zářivkových patic se u většiny trubicových svítidel typu T5 a T8 setkáte s paticí G13.

   

  V případě podhledových, vestavných či bodových svítidel je potřeba rozlišit, zda jsou napájena ze sítě 230 V, nebo disponují transformátorem a jsou tedy napájena 12 V. V prvním případě využijete patice GU10, která má tvar hladkého válce se dvěma protilehlými výstupky, nebo malé žárovky se závitem G9. V případě svítidel napájených 12 V pak nejčastěji využijete svítidla se speciálním závitem GU5.3 nebo MR16.