Další značky od

Patice GU10

Poznejte možnosti žárovek s paticí GU10

Patice GU10

Vyberte si žárovku se správným typem patice. Při výběru žárovky je volba vhodného druhu závitu prvním z velmi důležitých kroků.

 

Při osvětlování domácností, kanceláří a dalších pracovních prostor se při napájení přímo ze sítě o 230 V nejčastěji setkáte s paticemi, které jsou určeny pro závity E27, E14 a GU10. V případě zdrojů napájených 12 V můžete vybírat z patic MR16 a GU5.3, které jsou typické pro vestavná svítidla. V případě zářivkových svítidel se pak obvykle setkáte s paticí G13.

 

Patice GU10, které se říká „bajonet“, má tvar hladkého válce se dvěma protilehlými výstupky. Do objímky se závit zasune tlakem proti pružině a poté se zajistí pootočením. Na tento typ patice narazíte především u podhledových svítidel. Své uplatnění proto nachází jak v domácnostech, tak v pracovních prostorech – na chodbách, v předsíních, kancelářích, ale také v obývacích pokojích, ložnicích či jiných prostorech.

Kvalita osvětlení na prvním místě

Objevte světlo, které bude příjemné pro vaše oči

 

Podle čeho poznáte kvalitní žárovku? Jednou z odpovědí, která vás pravděpodobně v prvé řadě napadne, je především dostatečné množství světla a dlouhodobá životnost. Skutečně kvalitní žárovku však poznáte také podle toho, zda je šetrná k vašemu zraku. Ve světle, které žárovka vyzařuje, byste se měli vždy cítit dostatečně komfortně a vaše oči by neměly být příliš rychle unavené.

 

Pečujte o své zdraví a trvejte na vysokém standardu v oblasti osvětlení. Žárovky Philips se závitem GU10 splňují veškeré požadavky pro udělení parametru EyeComfort, který mohou získat pouze zdroje světla vysoké kvality. Parametr EyeComfort klade na kvalitu žárovky velmi vysoké nároky. Toto kritérium zohledňuje kromě míry oslnění také stmívání svítidla a nepříjemné, lidským okem nepostřehnutelné blikání – tedy vše, co ovlivňuje skutečný světelný komfort pro vaše oči.

 

V naší nabídce naleznete široké spektrum žárovek s paticemi GU10, ale také další světelné zdroje pro svítidla s jinými typy závitů, které najdou své využití jak v domácnostech, tak v kancelářích, maloobchodech a v jiných pracovních prostorech.

Další typy patic

Jak vybrat správnou patici

 

Pokud si vyberete žárovku se špatným typem závitu, pak ji do svého svítidla zkrátka nenamontujete. Volba patice hraje proto při výběru zdroje osvětlení velmi důležitou roli.

 

V kancelářích, domácnostech a pracovních prostorech se nejčastěji setkáte se širokou šroubovací paticí E27 o průměru 27 mm, nebo s úzkým závitem E14 o průměru 14 mm. V případě zářivkových patic se u většiny trubicových svítidel typu T5 a T8 setkáte s paticí G13.

 

V případě podhledových, vestavných či bodových svítidel je potřeba rozlišit, zda jsou napájena ze sítě 230 V, nebo disponují transformátorem a jsou tedy napájena 12 V. V prvním případě využijete patici GU10 neboli bajonet, která má tvar hladkého válce se dvěma protilehlými výstupky, u svítidel napájených 12 V pak nejčastěji využijete patici GU5.3, nebo MR16.