Právě jste na stránce osvětlení Philips. K dispozici máte její lokalizovanou verzi.
Návrhy

  Jak LED žárovky
  ovlivňují vaše oči a zrak?

  LED svítidla jsou v našich domovech, kancelářích, ale i v maloobchodech, průmyslových objektech a na veřejných místech stále častější formou osvětlení. A není divu. LED osvětlení je totiž finančně úsporné, ekologické a také dostatečně odolné proti mechanickému poškození. LED žárovky a svítidla mají mnohem delší životnost než jejich tradiční protějšky. Navzdory všem těmto výhodám však mezi lidmi dlouhodobě přetrvává názor, že LED technologie je zdraví, a především našim očím, škodlivá.
  Argumentů pro výměnu tradičních žárovek za LED variantu existuje celá řada. Jedním z nejdůležitějších důvodů je především úspora finančních prostředků za spotřebu elektrické energie a v porovnání se standardní žárovkou nezvykle dlouhá životnost. Vzhledem k tomu, že LED zdroje osvětlení musí být ve svítidlech vyměňovány méně často, než je tomu v případě tradičních žárovek, stávají se úspora finančních prostředků na údržbu a ochrana životního prostředí dalšími pádnými argumenty, které nahrávají používání LED technologie. LEDky jsou navíc mnohem odolnější proti mechanickému poškození a široká nabídka nejrůznějších typů a tvarů LED zdrojů osvětlení umožňuje osvětlit prakticky cokoliv a jakkoliv. Stačí si jen vybrat. Při bližším zkoumání LED technologie však pravděpodobně narazíte i na kritiky, kteří tvrdí, že tento typ zdroje světla negativně ovlivňuje zdraví lidského oka. Jsou ale LED žárovky skutečně škodlivé? A je tento argument skutečně opodstatněný v případě všech LED zdrojů světla?

  Jaké světlo je zdravé pro vaše oči?

   

  Kritici LED osvětlení obvykle zastávají názor, že žárovky a svítidla s LED technologií vyzařují nezdravé modré světlo a že dlouhodobé působení tohoto světla může vést až k nenávratnému poškození sítnice.

   

  Modré světlo je ale pevnou součástí jak umělého, tak i přirozeného denního světla. Dokonce má pozitivní vliv na fungování lidského těla a pro lidský organismus je tedy velmi důležité. V čem je tedy problém? Tak jako v mnoha jiných oblastech, i v případě modrého světla platí, že všeho moc škodí. Nadměrné množství modrého světla má tedy skutečně na lidský organismus a zdraví očí prokazatelně negativní vliv. Nadměrné záření modrého světla však není charakteristickým rysem všech LED světelných zdrojů, nýbrž pouze těch nekvalitních. Jsou-li svítidla vyrobena v souladu s požadovanými technickými normami, je množství vyzařovaného modrého LED světla regulováno a pro váš zrak jsou zcela bezpečné.

   

  Z toho, co bylo popsáno výše, jasně vyplývá, že levné a nekvalitní LED žárovky mohou skutečně způsobit zvýšenou námahu očí a dlouhodobé zdravotní problémy. Proč? Jednoduše proto, že bílé světlo vzniká spojením modrého světla se žlutým fosforovým světlem. Je-li však poměr mezi těmito dvěma druhy světel nevyvážený, ve vyzařovaném světle začne dominovat modrá barva. V takovém případě může světlo skutečně způsobovat již zmíněné problémy se zrakem.

   

  Společnost Signify se vlivem světla na lidské zdraví pečlivě zabývá a svým zákazníkům dlouhodobě poskytuje osvětlení, které na lidský zrak nepůsobí negativně. LED žárovky a svítidla Philips jsou podrobeny řadě náročných testů. Pro výrobu žárovek je používán výhradně kvalitní fosfor, díky kterému dosáhne bílé světlo teplých barev bez nadměrného množství modrého světla. Pro lidské oko jsou tak LED žárovky Philips zcela bezpečné.

  Bezpečné LED osvětlení pro váš zrak

  Blikání žárovek aneb Jak na unavené oči?

   

  Příznivá cena LED žárovek od neověřeného výrobce vás může motivovat k ukvapenému nákupu. Důsledkem nízké ceny je však obvykle obdobně nízká kvalita materiálů, ze kterých jsou žárovky vyrobeny. Levné materiály a nekvalitní postupy při výrobě vedou obvykle ještě k dalšímu problému – totiž že LED diody svítidel blikají. Tento jev je u běžných levnějších LED žárovek velmi obvyklý. Jeho důsledkem je rychlá únava a časté podráždění očí.

   

  Při výrobě levných LEDek jsou navíc často používány komponenty, které způsobují vyzařování pouze úzkého pruhu světla s malým rozptylem. To může být v určitých případech efektní a žádoucí, nicméně dlouhodobý pobyt v takto osvětleném prostředí může rovněž vést až ke zdravotním problémům v podobě přecitlivělosti na světlo a dlouhodobého poškození očí.

   

  Na základě všech doposud uvedených informací lze dojít jen k jedinému závěru – totiž že na zdraví rozhodně není vhodné šetřit. Jedinou cestou, jak lze dosáhnout jistoty, že je dané LED osvětlení skutečně kvalitní a zdravé pro vaše oči, je výběr výhradně certifikovaných svítidel a žárovek od renomovaných výrobců.

  Kvalitní LED osvětlení pomůže unaveným očím

  Kvalita především

   

  Skutečně tedy LED žárovky zdraví vašich očí jednoznačně škodí? Nemusí tomu tak být. Záleží totiž především na kvalitě zakoupeného zboží. V nabídce společnosti Signify naleznete výhradně certifikované produkty, které jsou pro vaše oči zcela bezpečné. LED žárovky Philips můžete bez obav používat doma i v kanceláři, aniž by měly jakýkoliv negativní vliv na vaše zdraví. Předejdete s nimi navíc unaveným očím. Široká škála LED žárovek a svítidel vám umožní vybrat si pro každý pokoj přesně takový zdroj zdravého osvětlení, který bude vyhovovat vašim požadavkům a zároveň vytvoří útulnou a příjemnou atmosféru. Vyzkoušejte také zdroje světla s možností stmívání, díky kterým si během několika vteřin kdykoliv nastavíte optimální intenzitu světla podle své potřeby, nebo inteligentní osvětlení Philips Hue, jehož barvu a intenzitu si kdykoliv nastavíte prostřednictvím svého chytrého zařízení.

  Zjistěte více o žárovkách Philips

   

  Připravili jsme pro vás přehled těch nejpoužívanějších patic žárovek.

  Žárovky s paticí
  E 27
  Žárovky s paticí
  E 14
  Žárovky s paticí
  GU 10
  Žárovky s paticí
  GU 5.3