Právě jste na stránce osvětlení Philips. K dispozici máte její lokalizovanou verzi.
Návrhy

  Jak LED osvětlení ovlivňuje vaše zdraví?

  Osvětlení pomocí LED technologie již na trhu existuje delší dobu. Postupně si získává stále větší počet příznivců. Internetem a médii však zároveň stále koluje celá řada zavádějících a nepřesných informací o tom, že LED diodové žárovky a svítidla jsou pro lidské zdraví, zejména pak pro zrak, škodlivé. Jsou tato tvrzení pravdivá? Lze jednoznačně odsoudit všechny zdroje osvětlení s LED technologií? A jaký vliv má osvětlení na vaše zdraví?

  O tom, že světlo značnou měrou ovlivňuje fungování a zdraví lidského těla, jednoznačně není pochyb. Mnoho lidí se v průběhu podzimního a zimního období cítí sklesleji. V důsledku nedostatku přirozeného denního světla mají častější a větší problémy se soustředěním a občas dokonce začnou trpět sezónní depresí. Podle odborníků je pro lidský organismus prospěšné, je-li alespoň několik hodin denně vystavován působení přirozeného denního světla.

   

  Naproti tomu používání umělého osvětlení je v dnešní době již absolutní nezbytností. A tak jsou svítidla s LED technologií instalována na mnoha veřejných místech – v kancelářích, výrobních halách, na pozemních komunikacích i v obytných zónách. LED řešení významnou měrou snižuje spotřebu elektrické energie. Dlouhá životnost LED žárovek má pozitivní dopad na potřebu údržby, což má potažmo vliv také na ochranu životního prostředí. Současně s těmito výhodami se však občas objevují i pochybnosti o vlivu LED světla na lidské zdraví.

  Co vám hrozí při použití nekvalitních LED svítidel

   

  Podle vědců, kteří se zabývají zkoumáním vlivu LED osvětlení na lidský organismus, existují v souvislosti s tímto druhem technologie hned tři teoretická úskalí. Současně je však nutné poznamenat, že tato rizika se vztahují pouze na necertifikované výrobky nízké kvality.
   

  Jedním z rizik, které mohou negativně ovlivňovat zdraví lidského organismu, je blikání LED žárovek. Tento přirozený efekt, ať už je lidským okem postřehnutelný, či nikoliv, je typickým znakem LEDek nízké kvality. Kromě rychlé únavy a bolesti očí může vyvolat i závratě, bolesti hlavy, ale také problémy s koncentrací. Pokud jste vystaveni takto nekvalitnímu světlu, obvykle postačí vyměnit žárovku či svítidlo za kvalitnější certifikovaný produkt, u nějž je projev blikání eliminován.
   

  Další případnou hrozbou může být chybná elektroinstalace, nebo chybný výběr zdroje osvětlení. LED diody vyzařují, navzdory svým malým rozměrům, velké množství světla, které může oslňovat a namáhat oči. To platí opět především v případě nekvalitních výrobků, u nichž je často využíván úzký úhel světla pro zvýšení jasu žárovky. Chcete-li se tomuto nepříjemnému působení světla vyhnout, vyberte si takovou LED žárovku, která vám bude poskytovat rozptýlené kvalitní světlo.
   

  Posledním faktorem, který může podle vědců hovořit v neprospěch LED osvětlení, je nadměrné vyzařování modrého světla. O něm je známo, že má negativní vliv na zdraví očí, ale také na přirozené fungování lidského biorytmu. Dlouhodobý pobyt pod LED žárovkami, které vyzařují nepřiměřené množství modrého světla, může vést k celé řadě zdravotních problémů, dokonce až k úplné ztrátě zraku. Jsou ale zdraví škodlivé všechny LED diodové žárovky a svítidla? Ne. Modré světlo je přirozenou součástí všech zdrojů světla, včetně přirozeného denního světla. Při technologických postupech výroby žárovek a svítidel pouze musí docházet k eliminování množství tohoto světla tak, aby nedocházelo k nadměrnému působení modrého světla na lidský organismus.
   

  Veškeré výrobky značky Philips jsou vyráběny pomocí kvalitní technologie, která nadměrné množství modrého světla maximálně omezuje. LED žárovky a svítidla jsou podrobeny pečlivému zkoumání a procházejí všemi povinnými i dalšími doplňkovými testy. Při výrobě LED svítidel je používán pouze kvalitní fosfor, díky kterému je dosaženo zdravého vyvážení vyzařovaného modrého světla.
   

  Média rovněž čas od času přinášejí znepokojující informace o obsahu škodlivých chemických látek v produktech s LED technologií. Tato fakta však v případě výrobků značky Philips nemají s realitou nic společného. LED žárovky ze spolehlivých zdrojů neobsahují žádné toxické látky a mohou být plně recyklovány, stejně jako většina jiných elektrických spotřebičů.

  Spolehlivé výrobky nejlepší kvality

   

  Zajímáte se o osvětlovací produkty s LED technologií? Pak pro vás jistě bude potěšující informace, že veškeré výše uvedené pochybnosti, které jsou spojovány s LEDkovými zdroji osvětlení, jsou výhradně záležitostí necertifikovaných žárovek a svítidel nízké kvality. Na otázku, zda jsou žárovky a svítidla s LED technologií zdraví škodlivé, lze tedy jednoznačně odpovědět, že v případě produktů společností, které se starají o bezpečnost svých zákazníků, tomu tak rozhodně není.

  Zdravé osvětlení
  Společnost Signify si jednoznačně zakládá na maximální kvalitě svých LED produktů značky Philips. Podrobuje je pravidelnému testování kvality a provádí celou řadu výzkumů týkajících se vlivu při výrobě používaných technologií na lidské zdraví. Díky tomu jsou LED žárovky Philips bezpečné a žádným způsobem neškodí lidskému zdraví. Jejich používání vám přinese celou řadu výhod, ať už jde o energetickou účinnost, ekologii, či o kvalitu a estetiku nabízených výrobků. LED osvětlení se hodí pro použití v domácnostech i veřejných prostorech. Široký výběr nejrůznějších prvků osvětlení a maximální bezpečnost – to jsou pádné argumenty pro použití LED technologie osvětlení.

  Zjistěte více o žárovkách Philips

   

  Připravili jsme pro vás přehled těch nejpoužívanějších patic žárovek.

  Žárovky s paticí
  E 27
  Žárovky s paticí
  E 14
  Žárovky s paticí
  GU 10
  Žárovky s paticí
  GU 5.3