Právě navštěvujete webové stránky společnosti Philips lighting. K dispozici je lokalizovaná verze.
Návrhy

  Patice E14

  Vyberte si z nabídkyžárovek se závitem E14

  Patice E 14

  Výběr správného typu závitu je prvním velmi důležitým krokem při volbě žárovky do vašeho svítidla. Vyberte si žárovku, jejíž typ patice bude přesně odpovídat vašemu svítidlu.

   

  Pro lampy, lustry a jiná svítidla, která jsou napájena ze sítě o 230 V, jsou nejběžněji používány závity E27, E14 nebo GU10. V případě vestavných svítidel, která jsou napájena 12 V, se nejčastěji setkáte s žárovkami o odlišných závitech MR16 a GU5.3. Mimoto se pak v případě zářivkových svítidel setkáte také s paticí G13.

   

  Žárovky se závitem E14 jsou opatřeny malým šroubovacím závitem o průměru 14 mm, kterému se pro jeho rozměry říká „miňonka“. Žárovky se závitem E14 se hodí nejčastěji do malých svítidel, stolních lampiček, koupelnových svítidel, ale také do kuchyňských odsavačů par (digestoří).

  Neberte kvalitu osvětlení na lehkou váhu

  Objevte světlo, které bude příjemné pro vaše oči

   

  K nejdůležitějším kritériím, podle kterých poznáte, zda je konkrétní žárovka ideální pro použití ve vašem svítidle, patří především dostatek světla, které poskytuje, ale také dlouhodobá životnost. Kromě těchto běžných kritérií je však velmi podstatný také fakt, zda je světlo vydávané žárovkou skutečně šetrné k vašim očím. Ve světle vybrané žárovky se totiž budete cítit dlouhodobě komfortně a vaše oči nebudou rychle unavené pouze ve chvíli, kdy je vámi vybraná žárovka skutečně kvalitní.

   

  Lpěte proto na velmi vysokém standardu v oblasti osvětlení a dlouhodobě chraňte zdraví svých očí. Žárovky Philips se závitem E14 splňují veškerá kritéria, která jsou nezbytná pro udělení parametru EyeComfort. Ten klade velmi vysoké nároky na kvalitu světla, které daná žárovka poskytuje. Toto kritérium zohledňuje míru oslnění, blikání a stmívání svítidla – tedy vše, co ovlivňuje skutečný světelný komfort pro vaše oči.

   

  V naší nabídce naleznete široké spektrum žárovek se závitem E14. Vyberete si však také světelné zdroje pro další typy závitů. Kvalitního osvětlení se splněním všech kritérií pro udělení parametru EyeComfort tak snadno dosáhnete v případě potřeby jakéhokoliv typu osvětlení ve své domácnosti, kanceláři, v maloobchodech či při osvětlení dalších pracovních prostor.

  Doporučené žárovky

  Další typy patic

   

  Volba závitu hraje při výběru žárovky důležitou roli. Je-li váš světelný zdroj připraven na jiný typ patice, pak vám vybraná žárovka do svítidla jednoduše nepůjde namontovat.

   

  Nejčastěji se v kancelářích i domácnostech setkáte se širokou šroubovací paticí E27 o průměru 27 mm, nebo s již zmíněným úzkým závitem E14 o průměru 14 mm. V případě zářivkových patic se u většiny trubicových svítidel typu T5 a T8 setkáte s paticí G13.

   

  U podhledových, vestavných či bodových svítidel je potřeba rozlišit, zda jsou tato svítidla napájena ze sítě 230 V, nebo disponují transformátorem a jsou tedy napájena 12 V. V prvním případě využijete patice GU10, která má tvar hladkého válce se dvěma protilehlými výstupky, v případě svítidel napájených 12 V pak nejčastěji narazíte na patici GU5.3 nebo MR16.