Právě jste na stránce osvětlení Philips. K dispozici máte její lokalizovanou verzi.
Návrhy

  Patice GU 5.3

  Objevte možnosti žárovek s paticí GU 5.3

  Patice gu 5.3


  Vyberte si žárovku, jejíž typ patice bude vyhovovat vašemu svítidlu. Správný výběr závitu je v případě výběru žárovky prvním z velmi důležitých kroků.

   

  V místech, kde jsou žárovky napájeny ze sítě o 230 V, jsou nejčastěji využívána svítidla se závity E27, E14, nebo GU10. Vestavná svítidla jsou obvykle napájena 12 V. Pro tento typ osvětlení jsou proto využívány odlišné žárovky se závity MR16 a GU5.3. V případě zářivkových svítidel se pak setkáte také s paticí G13.

   

  Žárovky se závitem GU5.3 jsou opatřeny malou nástrčnou paticí, která disponuje dvěma jehlicemi. Ty jsou od sebe vzdálené 5,3 milimetrů. Odtud také pramení její název. Žárovky s paticí GU5.3 nacházejí své využití především u bodových svítidel, podhledových světel a lampiček, které jsou opatřeny transformátorem. Často jsou využívány v kuchyních.

  Nepodceňujte kvalitu osvětlení

  Objevte světlo, které bude šetrné k vašim očím

   

  Každá žárovka, kterou ve své domácnosti, nebo kanceláři používáte, by vám měla poskytnout dostatečné množství světla a dlouhodobou životnost. To však nejsou jediná důležitá kritéria, podle kterých poznáte, zda je pro vás daná žárovka vhodná. Skutečně kvalitní žárovka je totiž především šetrná k vašim očím. V jejím světle se budete cítit dlouhodobě komfortně a vaše oči nebudou rychle unavené.

   

  Trvejte na vysokém standardu v oblasti osvětlení a chtějte pro své oči to nejlepší. Žárovky Philips se závitem GU5.3 splňují všechna kritéria pro udělení parametru EyeComfort, jenž klade vysoké nároky na kvalitu poskytovaného světla. Toto kritérium zohledňuje míru oslnění, blikání a stmívání svítidla – tedy vše, co ovlivňuje skutečný světelný komfort pro vaše oči.

   

  V naší nabídce naleznete široké spektrum žárovek s paticemi GU5.3, ale také další světelné zdroje pro svítidla s jinými typy závitů, které najdou své využití jak v domácnostech, tak v kancelářích, maloobchodech a v dalších pracovních prostorech.

  Další typy patic

  Jak vybrat správnou patici

   

  Při výběru žárovky hraje volba závitu velmi důležitou roli. Pokud je váš světelný zdroj připraven na jiný typ patice, pak vám vybraná žárovka do svítidla jednoduše nepůjde namontovat.

   

  Nejčastěji se v kancelářích i domácnostech setkáte se širokou šroubovací paticí E27 o průměru 27 mm, nebo s úzkým závitem E14 o průměru 14 mm. V případě zářivkových patic se u většiny trubicových svítidel typu T5 a T8 setkáte s paticí G13.

   

  V případě podhledových, vestavných, či bodových svítidel je potřeba rozlišit, zda jsou napájena ze sítě 230 V, nebo disponují transformátorem a jsou tedy napájena 12 V. V prvním případě využijete patice GU10, která má tvar hladkého válce se dvěma protilehlými výstupky, v případě svítidel napájených 12 V pak nejčastěji využijete patici GU5.3, nebo MR16.