Právě navštěvujete webové stránky společnosti Philips lighting. K dispozici je lokalizovaná verze.
Návrhy

  Patice E27

  Objevte sortiment nečastěji používancýh patic se závitem e27

  zarovka e27

  Vyberte si žárovku se správným typem patice. Volba vhodného druhu závitu je v případě výběru žárovky prvním z důležitých kroků.

   

  V domácnostech, kancelářích a na dalších místech, kde jsou žárovky napájeny ze sítě o 230 V, jsou nejčastěji využívána svítidla určená pro závity E27, E14 a v některých případech i pro patice GU10. V případě zdrojů napájených 12 V můžete vybírat z patic MR16 a GU5,3, které jsou typické pro vestavná svítidla. V případě zářivkových svítidel se pak setkáte s paticí G13.

   

  Nejčastěji používaným typem je šroubovací závit E27, kterému se říká také „velký Edisonův závit“. Narazíte na něj téměř u všech druhů svítidel – u lustrů, stropních a nástěnných svítidel určených do všech místností. Závit E27 se vyznačuje výraznými závity s hladkými hranami. Využívá se jak u klasických, tak u úsporných, halogenových a LED žárovek.

  Dbejte o svůj zrak

  Objevte světlo, které bude příjemné pro vaše oči


  Trvejte na vysokém standardu v oblasti osvětlení. S kvalitní žárovkou získáte nejen její dlouhodobou životnost, ale také vysoký komfort pro své oči. Žárovky Philips splňují kritéria parametru EyeComfort, který zohledňuje míru blikání, oslnění a stmívání svítidla.

  V naší nabídce naleznete široké spektrum běžně používaných žárovek s paticemi E27, které najdou své využití jak v domácnostech, tak v kancelářích, maloobchodech a v dalších pracovních prostorech, ale také další světelné zdroje pro svítidla s jinými typy závitů.

  Další typy patic


  Dříve než se pustíte do výběru žárovky, zjistěte si, jaký závit vaše svítidlo vyžaduje. Zvolíte-li špatnou patici, světelný zdroj vám do svítidla jednoduše nepůjde namontovat.

   

  V případě běžných lustrů a svítidel se nejčastěji setkáte se širokou šroubovací paticí E27 o průměru 27 mm, nebo s úzkým závitem E14 o průměru 14 mm, který se používá převážně pro malá svítidla a lampičky. Pro podhledová svítidla napájená ze sítě 230 V se vám může hodit také patice GU10, která má tvar hladkého válce se dvěma protilehlými výstupky.

   

  V případě podhledových, bodových a vestavných svítidel napájených 12 V využijete obvykle patici MR16, nebo GU5,3, ke kterým však budete potřebovat ještě napájecí trafo. V případě zářivkových patic se u většiny trubicových svítidel typu T5 a T8 setkáte s paticí G13.