Další značky od

Umožňujeme

nepřetržitou péči

Klinika Asklepios
Barmbek, Německo

   

Podívejte se, jak pomáhá osvětlení pro zdravotnická zařízení klinice Asklepios Barmbek poskytovat nepřetržitou péči.
Osvětlení fasády kliniky Asklepios v Barmbeku od společnosti Philips Lighting

Používáme

na našich

nemocničních chodbách moderní řešení osvětlení pomocí LED od společnosti Philips. Je to pro nás velmi důležité, protože chodby musí být osvětleny nepřetržitě."

 

-Stefan Tefke, manažer nemocnice pro technologie/nákup/logistiku/IT

Osvětlení od společnosti Philips dává světlo chodbám kliniky Asklepios v německém Barmbeku.

Co zákazník potřeboval vyřešit


Asklepios je v moderní medicíně špičkou. V celém Německu má 150 zdravotnických zařízení a představuje největšího provozovatele soukromých nemocnic v Evropě. Když se pobočka v Barmbeku přihlásila k novému státnímu programu Zelená nemocnice, potřebovala najít cestu ke zvýšení udržitelnosti, aniž by musela přestat poskytovat nepřetržitou nemocniční péči.
Chodby kliniky Asklepios v Barmbeku s osvětlením od společnosti Philips

To pravé osvětlení

 

Začali jsme náhradou 3 600 zářivek instalovaných na chodbách za trubice MASTERLED. Jasným a pohodlným světlem napomáhají tato svítidla snadné orientaci na chodbách. Kromě toho trubice nabízejí svit bez blikání, mají minimální spotřebu energie a třikrát delší životnost než zářivky. Instalovali jsme na chodbách také 944 zdrojů světla LuxSpace a 577 LuxSpace Mini.

 

Nová svítidla přinášejí průběžné úspory energie a zůstávají po mnoho let bez údržby. Modernizace pak pokračovala v koupelnách a na toaletách, kde jsme instalovali 78 svítidel downlight LuxSpace Compact Power. Pro všeobecné osvětlení dalších prostor jsme instalovali 1 000 lamp MASTER LEDspot GU 5.3. Nová svítidla dodávají vysoce kvalitní světlo, které je nutné, aby zaměstnanci dobře viděli, současně ale vytvářejí pohodlnou atmosféru pro pacienty i návštěvníky. Byly splněny všechny požadavky kladené na osvětlení nemocnice, které tak každý den pomáhá lidem při procesu uzdravování.

 

Od doby, kdy jsme přešli na LED, klesla spotřeba energie v modernizovaných oblastech o podstatnou část: 1 172 290 kWh ročně (21 %). Celkové úspory nemocnice se pohybují kolem 164 120 eur a podstatně byly sníženy i emise CO2. Kromě toho zdroje světla LED, které mají životnost 50 000 hodin, snižují náklady a údržbu a minimalizují narušení provozu.

  • MASTER LEDspot MV
    MASTER LEDspot MV
    Světelný zdroj MASTER LEDspot MV poskytuje teplý, zvýrazňující paprsek podobný halogenovým zdrojům a je ideálním řešením pro modernizaci bodového osvětlení. Díky vysoké hodnotě CRI...

Související případy