You are now visiting our Global professional lighting website, visit your local website by going to the USA website

Umožňujeme

nepřetržitou péči

Klinika Asklepios
Barmbek, Německo

   

Podívejte se, jak pomáhá osvětlení pro zdravotnická zařízení klinice Asklepios Barmbek poskytovat nepřetržitou péči.
Osvětlení fasády kliniky Asklepios v Barmbeku od společnosti Philips Lighting

Používáme

na našich

nemocničních chodbách moderní řešení osvětlení pomocí LED od společnosti Philips. Je to pro nás velmi důležité, protože chodby musí být osvětleny nepřetržitě."

 

-Stefan Tefke, manažer nemocnice pro technologie/nákup/logistiku/IT

Osvětlení od společnosti Philips dává světlo chodbám kliniky Asklepios v německém Barmbeku.

Co zákazník potřeboval vyřešit


Asklepios je v moderní medicíně špičkou. V celém Německu má 150 zdravotnických zařízení a představuje největšího provozovatele soukromých nemocnic v Evropě. Když se pobočka v Barmbeku přihlásila k novému státnímu programu Zelená nemocnice, potřebovala najít cestu ke zvýšení udržitelnosti, aniž by musela přestat poskytovat nepřetržitou nemocniční péči.
Chodby kliniky Asklepios v Barmbeku s osvětlením od společnosti Philips

To pravé osvětlení

 

Začali jsme náhradou 3 600 zářivek instalovaných na chodbách za trubice MASTERLED. Jasným a pohodlným světlem napomáhají tato svítidla snadné orientaci na chodbách. Kromě toho trubice nabízejí svit bez blikání, mají minimální spotřebu energie a třikrát delší životnost než zářivky. Instalovali jsme na chodbách také 944 zdrojů světla LuxSpace a 577 LuxSpace Mini.

 

Nová svítidla přinášejí průběžné úspory energie a zůstávají po mnoho let bez údržby. Modernizace pak pokračovala v koupelnách a na toaletách, kde jsme instalovali 78 svítidel downlight LuxSpace Compact Power. Pro všeobecné osvětlení dalších prostor jsme instalovali 1 000 lamp MASTER LEDspot GU 5.3. Nová svítidla dodávají vysoce kvalitní světlo, které je nutné, aby zaměstnanci dobře viděli, současně ale vytvářejí pohodlnou atmosféru pro pacienty i návštěvníky. Byly splněny všechny požadavky kladené na osvětlení nemocnice, které tak každý den pomáhá lidem při procesu uzdravování.

 

Od doby, kdy jsme přešli na LED, klesla spotřeba energie v modernizovaných oblastech o podstatnou část: 1 172 290 kWh ročně (21 %). Celkové úspory nemocnice se pohybují kolem 164 120 eur a podstatně byly sníženy i emise CO2. Kromě toho zdroje světla LED, které mají životnost 50 000 hodin, snižují náklady a údržbu a minimalizují narušení provozu.

  • MASTER LEDspot MV
    MASTER LEDspot MV
    MASTER LEDspot GU10 poskytuje teplé světlo podobné světlu haloganové žárovky, je ideální pro bodové osvětlení (chodby, haly, vitríny a výkladní skříně) v oblasti pohostinství. Zvlá...

Související případy