Právě navštěvujete webové stránky společnosti Philips lighting. K dispozici je lokalizovaná verze.
Návrhy

  Lepší světlo,

  menší spotřeba

  Energetická účinnost  


  Nejmodernější bílé světelné zdroje, jako je MASTER CosmoWhite, pomáhají městům růst. Nejenže jsou energeticky účinnější než klasické alternativy, ale jejich čisté bílé světlo se zdá být jasnější, než ve skutečnosti je. To znamená, že můžete uspokojit veřejnost a zároveň snížit světelný tok až o 30 %, čímž ušetříte peníze.
  Ulice osvětlená energeticky účinným bílým světlem Philips

  Pomůže vám bílá k zelené?


  Bílé světlo vám poskytuje množství nových způsobů, jak ušetřit energii a ulehčit životnímu prostředí. Vyšší vnímaný jas bílého světla znamená, že můžete u nových instalací zvětšit rozestupy mezi sloupy svítidel. Také můžete při použití světelných zdrojů s nižším příkonem snížit při rekonstrukci instalační výšku nebo světelné zdroje s nižším příkonem využít při modernizaci.

   

  I v případě, že tyto výhody nevyužijete, zvýší superúčinné světelné zdroje Philips vaši udržitelnost díky nižší spotřebě energie a nižším emisím CO2.

   
  Méně může být více


  Bílé světlo umožňuje snížit světelný tok, protože je vnímáno jako jasnější, než ve skutečnosti je. Tuto výhodu již reflektují britské osvětlovací standardy. Ve Velké Británii je možné úroveň osvětlení vyžadovanou zákonem na vedlejších silnicích a stezkách snížit až o 30 %, pokud je hodnota barevného podání světelného zdroje 60 a více, což bílé světlo splňuje.
  Vysoká úroveň jasu na ulici s bílým světlem Philips

  Jak funguje vnímaný jas?


  Při nízké úrovni osvětlení začnou být na sítnici oka aktivnější tyčinky. Ty lépe vnímají světelné zdroje s vyšším podílem modrého světla. Světelný zdroj nevydává nutně více světla, ale vydává více světla na vyšší frekvenční úrovni, kterou dokáže lidské oko vnímat. To je případ bílého světla, které má díky tomu vyšší vnímaný jas.
  Centrum města příjemně osvětlené bílým světlem Philips

  Porovnání spotřeby energie  


  Připravte se na úsporu energie. Už pouhou modernizací osvětlení pomocí nových světelných zdrojů můžete snížit spotřebu energie až o 43 %. U zcela nové instalace pak úspory sahají až k 56 % a díky energeticky účinné technologii LED je potenciál úspor ještě mnohem vyšší.

   

  Vysoce kvalitní bílé světlo je proto „zeleným“ řešením pro venkovní instalace. Snižuje emise CO2 na úroveň, která byla dříve považována za nemožnou, a výrazně snižuje náklady na energii.

  Lidé si povídají pod bílým světlem Philips