Právě navštěvujete webové stránky společnosti Philips lighting. K dispozici je lokalizovaná verze.
Návrhy

  Umožněte obyvatelům

  cítit v noci hrdost

  Estetické vylepšení

  V noci chceme odpočívat a mnoho lidí si během večerní procházky vychutnává pohled na okolí. Dopřejte jim vizuální zážitek zdůrazněním těch nejzajímavějších prvků města pomocí flexibilního bílého světla. Hodí se k tradičním i moderním konstrukcím a zeleni propůjčuje zdravý, sytý vzhled.
  Systém bílého osvětlení pomocí světlometů Philips zvýrazňuje dekorativní detaily královského paláce ve švédském Stockholmu

  Výkon schválený lidmi

   

  Bílé světlo je ideální pro dekorativní i funkční osvětlení na veřejných prostranstvích. V jednom průzkumu se téměř 90 % respondentů shodlo, že bílé světlo je autentičtější než tradiční žluté sodíkové světelné zdroje. Tato přirozená atmosféra umožňuje lidem cítit se jako doma nejen v centru města.

  Lidé obdivují sochu osvětlenou bílým světlem Philips
  Náměstí dobře osvětlené bílým světlem Philips

  Pomáháme městům růst

   

  Mnoho pokrokových obcí bere osvětlení vážně a bílé světlo mezi nimi nabírá na popularitě. Jak řekl prezident asociace Somosaguas Neighbourhood Association ze španělského Madridu: „Toto osvětlení splňuje naše přísné estetické požadavky. Bílé světlo je blíže přirozenému vidění, což zlepšuje kvalitu života místních obyvatel – a také zvyšuje hodnotu nemovitostí.

  Měření vnímání barvy světla

   

  Bílé světlo je výrazně lepší než tradiční osvětlení – ale nemusíte věřit jen nám. V roce 2005 byl ve francouzském Lyonu proveden terénní test EVALUM*, který zjišťoval upřednostňovaný typ osvětlení respondentů. Studenti žijící v kampusu INSA a obyvatelé žijící v „6. okrsku“ města byli požádáni, aby ohodnotili různé světelné zdroje.

   

  Výsledky ukázaly, že lidé jasně dávali přednost světelným zdrojům s teplým bílým světlem o teplotě 3000 K. Úroveň spokojenosti s těmito světelnými zdroji byla vyšší než se žlutými vysokotlakými sodíkovými výbojkami a zdroji studeného bílého světla (4000–4200 K).

   

  * EVALUM: Evaluation de lumieres urbaines pour un eclairage durable (Hodnocení světelných zdrojů pro trvale udržitelné osvětlení).