Právě navštěvujete webové stránky společnosti Philips lighting. K dispozici je lokalizovaná verze.
Návrhy

  Při zařizování praktické domácí pracovny myslete na své zdraví


  Malá místnost nebo vyhrazený pracovní kout, kde umístíte pracovní stůl, židli a stolní lampu – na první pohled není zařízení domácí pracovny nic složitého. Jak ale na to, aby bylo místo, kde se potřebujete soustředit a kde trávíte spoustu času, útulné a příjemné? A jak zajistit, aby bylo dobře postaráno i o vaše zdraví?

  Místo pro nerušenou práci

  Zařizujete-li svou pracovnu v malém domě či bytě, kde nemáte prostoru nazbyt, nezbývá vám než si pro svou novou domácí kancelář vyhradit kout v obývacím pokoji, prostorné chodbě nebo například v ložnici. Při výběru vhodného místa mějte vždy na paměti, co od svého pracovního prostředí očekáváte.

   

  Potřebujete mít svůj notebook neustále po ruce? Nebojte se vyhradit pracovnímu stolu jeden z koutů v obývací místnosti. Pokud jste však zvyklí mít neustále na svém stole smlouvy, faktury a hromady lístečků s připomínkami toho, na co určitě nesmíte zapomenout, pak volte raději místo, kam se oči návštěv běžně nezatoulají.

   

  Chystáte se ve své pracovně trávit čas především přes den? Pak pro svou kancelář vybírejte místo, kam se přirozeně dostanou i sluneční paprsky. Bude to mít velmi dobrý vliv na vaše oči i na celkové psychické rozpoložení, s čímž souvisí i vaše pracovní výkonnost a nasazení. Pokud jste praváci, rozestavte svůj nový nábytek tak, aby přirozené denní světlo dopadalo na stůl z levé strany. Leváci by měli volit naopak umístění stolu tak, aby sluneční paprsky přicházely zprava.

  Osvětlení pracovny se svítidly Philips

  Pracovna, která ladí se svým okolím

  Pokud se chystáte zařídit si svůj nový pracovní kout jako součást jiné místnosti ve vaší domácnosti, mějte vždy na paměti, že by vybraný nábytek, technika ani použité doplňky nijak neměly narušovat celkový charakter místnosti. Pracovní prostor začleňte do prostředí místnosti tak, aby byl na jednu stranu jasně odlišitelný a zároveň svým designem a použitými prvky navazoval na okolní prostředí. Tuto zásadu mějte na paměti při výběru materiálu, odstínu, velikosti, tvaru i celkového designu vašeho nového pracovního nábytku. Jak tedy konkrétně vybavit novou pracovnu?
  Nasvícení pracovny s Philips Hue

  Hleďte na kvalitu a praktičnost

  Rozhodně nepodceňujte výběr židle. V pracovně často trávíme celé hodiny. Kvalitní ergonomicky tvarovaná židle může proto sehrát velmi významnou roli v našem zdraví. Naprostou samozřejmostí jsou výškově nastavitelné područky a opěrka hlavy. Pokud má pracovní židle navíc možnost nastavení v místech bederní páteře, máte jistotu, že o vaše zdraví bude dobře postaráno. Mnohé pracovní židle jsou opatřeny naklápěcím sedákem. To má obdobný efekt, jako když sedíte na gymnastickém míči. Židle vás nutí držet balanc a tím blahodárně působí na vaše záda.

   

  Samotný stůl často volíme především podle svého vkusu, množství místa a designu okolního nábytku. Naprostou samozřejmostí je, že by vaše nová pracovní plocha měla být dostatečně velká a vysoká tak, aby sezení u stolu bylo příjemné a zdravé. Problém většiny pracovních stolů je uspořádání všech potřebných věcí na něm. K tomu vám mohou dopomoct různé organizéry, stojánky, poličky a pořadače. Na trhu je nepřeberné množství doplňků, díky kterým na svém stole dokážete udržet trvalý pořádek a zároveň přehled.

   

  Pokud je váš prostor vyhrazený pro pracovnu dostatečně velký nebo zařizujete pracovnu v samostatné místnosti, doplňte svůj stůl vkusnou a praktickou knihovnou. Váš pracovní prostor to jednoznačně zútulní a získáte navíc místo, kam můžete ukládat všechny své šanony, inspirativní články nebo oblíbené knížky. Knihovna nemusí být nijak složitá. Často si vystačíte s otevřenými policemi nebo jednoduchou vitrínou.

  Osvětlení, které dá vyniknout vaší práci

  Ať už vybíráte stůl, židli nebo knihovnu, nezapomeňte na to, že čas trávený v pracovně zaujímá velkou část našeho dne. Proto vždy myslete na to, aby byl váš nábytek přizpůsoben vašim potřebám a vašemu zdraví sloužil a ne ho naopak ničil. To platí i v případě osvětlení. Často totiž přemýšlíme, jakou vybrat židli, aby byla šetrná k našim zádům. Zapomínáme už ale na to, že zdravé oči jsou pro náš život a práci neméně důležité.

   

  Z průzkumu společnosti ResearchNow, který byl proveden v červenci 2017 mezi více než 8 000 respondenty z jedenácti zemí světa, vyplývá, že pro 51 % lidí je při výběru žárovky nejdůležitější její cena, 49 % řeší energetickou náročnost a jen pro pouhých 32 % dotázaných je při výběru osvětlení prioritou pohodlí pro jejich oči.

   

  Kvalitní osvětlení není spojeno pouze s dlouhou životností, ale je také nesmírně důležité, aby naše oči nebyly unavené a cítily se komfortně,“ říká viceprezidentka pro LED divizi společnostiPhilips Lighting, Rowena Lee. A dodává: „Lidé by si měli rozhodně vybírat lampy s vysoce kvalitním osvětlením, které nemá tendenci blikat. Naši vědci neúnavně pracují na vývoji špičkového osvětlení, které si naši spotřebitelé zamilovali nejen pro jejich design, ale také pro jeho šetrnost ke zraku jako takovému.

   

  Pokud si vyberete kvalitní osvětlení své pracovní plochy, získáte hned několik zásadních výhod:

  • Vaše oči nebudou trpět. Kvalitní LED žárovky jsou vyrobeny tak, aby eliminovaly blikání, které ovlivňuje zdraví vašich očí.
  • Snížíte spotřebu elektrické energie a tím i své náklady na osvětlení pracovního koutu.
  • LED žárovky s dlouhou životností nebudou vyžadovat vaši péči po mnoho let.
  • Používáním kvalitních žárovek šetříte životní prostředí.
  • Kvalitní LED osvětlení dá vyniknout architektonickým a různým designovým prvkům vaší pracovny.
  • Dobře zvolené osvětlení vás dokáže vyburcovat k většímu pracovnímu nasazení a dokážete se lépe soustředit.

   

  V případě pracovny, která je například součástí obývacího pokoje, zvažte i možnost napojit svítidla na systém Philips Hue. Domácí pracovnu totiž budete často využívat pro různorodé aktivity a možnost přizpůsobení osvětlení oceníte i v případě, že u pracovního stolu právě nikdo nesedí. Svítidla Philips Hue vytvoří právě takovou atmosféru, jakou zrovna potřebujete. Ať už se chystáte soustředit na náročnou práci, zahrát si počítačovou hru, nebo si právě povídáte u sklenky vína se svými přáteli.