Návrhy

  Dynamický

  odraz

  Archivy regionu Rhône  Lyon, Francie  

   

  Podívejte se, jak Les Eclaireurs vytváří pomocí LED dynamický odraz nad zlatým materiálem archivů regionu Rhône.

  Archivy regionu Rhône – Les Eclaireurs © Renaud Araud, fotograf

  Představovali
  jsme si,  

  že by světlo mohlo symbolicky procházet budovou, jako doplněk projekce nad studovnou."


  -Lucas Goy, návrhář osvětlení ve společnosti Les Eclaireurs, Lyon, Francie

  Archivy regionu Rhône – Les Eclaireurs © Renaud Araud, fotograf

  Co zákazník potřeboval vyřešit


  Nové Archives Départementales regionu Rhône, které se nacházejí na jih od hlavního nádraží v Lyonu, tvoří součást obchodní čtvrti Part Dieu. Zaujímají strategickou pozici, která doplňuje nový městský prostor rozkládající se podél železnice.
  Archivy regionu Rhône – Les Eclaireurs © Renaud Araud, fotograf

  To pravé osvětlení

   

  Francouzské předpisy požadují, aby 1 % stavebních nákladů při stavbě nové budovy bylo věnováno na vytvoření uměleckého díla, a proto lyonské studio Les Eclaireurs, které se zabývá návrhářstvím osvětlení, navrhlo stálou instalaci uměleckého osvětlení.

   

  "Představovali jsme si, že by světlo mohlo symbolicky procházet budovou, jako doplněk projekce nad studovnou, a že by procházelo skrz kovové lamely protislunečních clon. Za tím účelem jsme se rozhodli využít pole LED k vytvoření dynamického odrazu nad zlatým materiálem." Tyto LED jsou naprogramovány do velké dvojrozměrné matice a vytváří vlny zlatého podsvícení.

   

  Svítidla e-Graze Powercore s kombinací LED o teplé bílé a oranžové barvě, jsou využita pro zajištění dynamiky fasády a tlumené osvětlení srdce hlavní fasády, když je budova v klidu. "Tato svítidla byla zvolena pro svoji účinnost, skvělou konzistenci a jednoduchost instalace díky prodrátování, jež zahrnuje přívod napájení i signál DMX," uvádí Lucas Goy. K těmto světelným polím, která jsou upevněna k mřížkám údržbových ochozů, je snadný přístup a je možné je jednoduše seřizovat.

  Související případy