Osvětlení cesty k bezpečnému návratu do práce svítidly Philips UV-C Upper-Air

Forte Partners

Kancelářská budova společnosti Forte Partners

Bukurešť, Rumunsko

V souvislosti s pandemií onemocnění COVID-19 musela společnost Forte Partners přijmout rychlá opatření, aby svým nájemníkům zajistila komfortní návrat do kanceláří.

V našich kancelářích jsme nainstalovali svítidla pro dezinfekci horních vrstev vzduchu. Tato svítidla jsou s ohledem na osoby pracující v objektu umístěna ve výšce, která zabraňuje vystavení osob UV-C záření. Díky přirozené ventilaci v místnosti je dezinfikovaný vzduch z horních vrstev dokonale cirkulován, takže tato svítidla považujeme za ideální řešení pro naše kanceláře a další obývané budovy.
– Stephen Burke, ředitel pro výstavbu, Forte Partners
Výzva pro zákazníka, společnost Forte Partners

Situace zákazníka

V souvislosti s pandemií onemocnění COVID-19 se společnost Forte Partners musela rychle přizpůsobit nově vzniklé situaci, a proto hledala co nejefektivnější postupy a bezpečnostní opatření, aby svým nájemníkům zajistila komfort při návratu do kanceláří. Kromě zvýšeného důrazu na čistotu bylo jejím hlavním cílem poskytnout uživatelům budovy možnost soustředit se na obvyklé činnosti bez obav z případných zdravotních problémů v kanceláři.

Koncepce a řešení

Inovativní developer, společnost Forte Partners, potřebovala revoluční a účinné řešení pro své hlavní sídlo. Jako vůbec první partner zavedla ve své centrále řešení založené na UV-C záření tím, že nainstalovala 6 svítidel Philips UV-C Upper Air pro dezinfekci vzduchu ve svých kancelářských prostorech a zasedacích místnostech. Společnost Forte Partners se tímto stala průkopníkem v oblasti dezinfekce vzduchu pomocí UV-C záření a zavedla ji také pro své nájemníky, aby jim tak dokázala, že lze vytvořit bezpečné pracovní prostředí.

Zařízení Philips Upper-Air jsou určena k čištění vzduchu neutralizací veškerých choroboplodných zárodků, virů a bakterií. Jejich základem je technologie využívaná k dezinfekci již déle než 35 let. V roce 2020 jsme ji navíc společně s univerzitou v Bostonu otestovali a certifikovali pro všeobecné účely. 

Svazek paprsků UV-C záření je řízen speciálními reflektory a mřížkou. Díky tomu je možné dezinfikovat vzduch v prostoru a současně zajistit, aby pod prostorem, ve kterém je zařízení aktivní, mohly pokračovat veškeré firemní procesy. 

UV-C svítidla nepřetržitě dezinfikují horní vrstvy vzduchu. Vzduch proudí do horních vrstev v místnosti přirozeným prouděním. Jakmile je svítidly dezinfikován, proudí opět dolů a mísí se s nižšími vrstvami vzduchu v kancelářském prostoru.

Toto řešení tak lze provozovat, i když jsou v místnosti lidé. Uživatelé budovy zůstanou v bezpečí a mohou se soustředit na své každodenní úkoly. UV-C svítidla jsou vhodná pro jakákoli uzavřená prostředí, ve kterých je potřebné chránit osoby; od kancelářských prostorů, jak jsme to uskutečnili zde se společností Forte Partners, až po školy, obchody, a dokonce i továrny.

Související případové studie

Bosch

Find out how Bosch is using office lighting to create a productive work atmosphere and save energy.