Právě navštěvujete webové stránky společnosti Philips lighting. K dispozici je lokalizovaná verze.
Návrhy

  Slovácké muzeum

  v Uherském Hradišti

  Slovácké muzeum v Uherském Hradišti

   

  Při příležitosti 100. výročí založení Slováckého muzea byla znovu slavnostně zpřístupněna národopisná expozice Slovácko. Osvětlení muzea je řešeno tím nejmodernějším způsobem.

  Osvětlení národopisné expozice Slovácko

  Návrh osvětlení
  expozice

  staví na třech „stavebních blocích“: světle, tmě a lidech.

   

  - Filip Müller, návrh osvětlení

  Výzva pro zákazníka

   

  Slovácké muzeum se v expozici Slovácko vždy pyšnilo použitím nejmodernějších technických prostředků pro zatraktivnění expozice, současně ale dodržení přísných světelných limitů pro osvětlování exponátů. Výsledným řešením je použití svítidel na bázi LED s minimální produkcí infračerveného (IR) a ultrafialového (UV) světla v kombinaci se systémem řízení osvětlení, který nastavuje světelné podmínky podle toho, jak se v prostoru expozice pohybují návštěvníci. O výsledku se můžete přesvěčit sami v Uherském Hradišti...

  „Řešení osvětlení barokního schodiště nebylo nic jednoduchého,“ vysvětlují pracovníci studia podpod design.
  „Řešení osvětlení barokního schodiště nebylo nic jednoduchého,“ vysvětlují pracovníci studia podpod design.

  To správné LED osvětlení


  Tma je výchozím prvkem při osvětlování expozice Slovácko. Černé zdi a zatemněná okna pomohly vytvořit dokonale tmavý interiér. Tma pomáhá především při ochraně vystavených exponátů; na některých bylo možné pozorovat poškození vlivem nešetrného osvětlení původní expozice, které bylo realizováno v roce 1971 a tvořila je především žárovková a zářivková svítidla s velkým obsahem infračerveného a ultrafialového záření.

  Byť v současnosti jsou k osvětlení výhradně voleny zdroje na bázi LED, není třeba, aby byly exponáty osvětlovány, není-li v prostoru přítomen návštěvník. Tato skutečnost vede k dalšímu stavebnímu bloku, kterým je důraz na návštěvníka muzea. Osvětlení by totiž mělo poskytovat takovou světelnou pohodu, aby se návštěvníci necítili v jinak tmavém prostoru nepříjemně.

  Svítit je tedy třeba pouze tam, kde se nacházejí pozorovatelé, a proto je prostor muzea vybaven čidly přítomnosti osob, která snímají jejich polohu.
  Nákladově efektivní svítidlo měnící barvy

  Vaya Linear Color

  Nákladově efektivní svítidlo měnící barvy
  Zjistit více

  Ostatní projekty