Právě navštěvujete webové stránky společnosti Philips lighting. K dispozici je lokalizovaná verze.
Návrhy

  Bezpečnější doprava

  v Meirskému tunelu ve Spojeném království

  Meirský tunel,
  Stoke-on-Trent, Spojené království


  Podívejte se, jak Meirský tunel zajišťuje nepřetržitou bezpečnost pro řidiče pomocí tunelového osvětlení LED.
  Meirský tunel osvětlený osvětlením LED od společnosti Philips

  Instalaci
  systému

  T-line LED vřele doporučuji. Od instalace osvětlení T-line LED se snížily naše celkové náklady na údržbu, ušetřili jsme podstatný obnos na nákladech na energii, zmenšili uhlíkovou stopu a snížili riziko hrozící našim operativním pracovníkům.“

   

  - Paul Diamond, manažer plánování a provozu v Meirském tunelu, Amey

  Osvětlení od společnosti Philips účinně osvětluje Meirský tunel, takže je pro řidiče bezpečnější.
  Svítidla LED od společnosti Philips účinně osvětlují Meirský tunel.

  Co zákazník potřeboval vyřešit

   

  V Meirském tunelu bylo potřeba instalovat inovační osvětlení. Jeho starý systém osvětlení, který sestával ze zářivek a vysokotlakých sodíkových výbojek, byl energeticky neúčinný a měl tendenci selhávat. Bylo potřeba moderní osvětlení, které by minimalizovalo narušení provozu v tunelu.

  Automobil projíždí Meirským tunelem.

  To pravé osvětlení

   

  Meirský tunel, který měří 248 metrů, potřeboval spolehlivé osvětlení, aby mohl zaručovat bezpečnost pro řidiče. Předchozí systém osvětlení byl instalován tak, že vyhovoval starým normám, ale svítidla již nebyla dostatečně výkonná a způsobovala častá narušení provozu.

   

  Svítidla Philips T-line LED pro nás byla něco jako světlo na konci tunelu. Vybral je zhotovitel dálničních staveb kvůli jejich vynikajícím environmentálním parametrům, kvůli kvalitě jejich světla a dlouhé životnosti. Bylo rozhodnuto demontovat starý systém a nainstalovat 600 svítidel T-line. Nový systém by využíval dvě verze svítidel tak, aby zajišťoval lineární osvětlení. To by znamenalo, že selhání jednoho svítidla by mělo na celkové osvětlení jen malý dopad.

   

  Technologie LED nyní nabízí četné výhody. Osvětlení LED nabízí okamžité opětovné spuštění po výpadku elektřiny, čímž se eliminují potenciálně nebezpečná období chladnutí nutná u vysokotlakých sodíkových výbojek. Dále jsou světelné zdroje LED méně náchylné k problémům za nízké okolní teploty, která může významně snížit světelný tok u zářivek.


  Světla v tunelu se ztlumují a rozjasňují automaticky tak, aby hladina světla odpovídala venkovnímu prostředí, takže se oči řidičů nemusí při vjezdu do tunelu nebo výjezdu z něj přizpůsobovat. A protože řidiči nemusí zpomalovat, běží provoz rovnoměrně, což má opět dopad v podobě vyšší bezpečnosti.

  Snižování rizik
  pomocí světla 

  Tým

  Amey za Agenturu pro dálnice

  Zákazník

  SPIE WHS

  Partner projektu

  Meirský tunel

  Místo

  Související případy