Právě navštěvujete webové stránky společnosti Philips lighting. K dispozici je lokalizovaná verze.
Návrhy

  Nepohodlí držíme
  od těla pomocí světla

  Psychiatrická klinika, Nemocnice řádu sv. Jana v Jeruzalémě, Oberhausen, Německo


  Podívejte se, jak světlo usnadňuje život pacientům hospitalizovaným na psychiatrické klinice v Oberhausenu.
  Sestra prochází chodbou psychiatrické kliniky osvětlenou společností Philips.

  Splnili jsme si cíl,
  kterým bylo

  vytvořit pro naše pacienty a lékaře příjemnou a tak trochu osobní atmosféru. Účinek světla na lidi se nesmí podceňovat, právě proto jsem přesvědčen, že správné využití osvětlení může mít přínosný terapeutický efekt.“

   

  - Manfred Rönfeldt, technický ředitel, Psychiatrie Oberhausen

  Pokoj pro pacienty na psychiatrické klinice osvětlený společností Philips
  Pokoj pro pacienty na psychiatrické klinice osvětlený společností Philips

  Co zákazník potřeboval vyřešit


  Klinika psychiatrie, psychoterapie a psychosomatiky je zařízení, které myslí dopředu. Sídlí v Nemocnici řádu sv. Jana v Jeruzalémě v Oberhausenu a nabízí nemocniční léčbu pro stovky pacientů. Klinika si přála vytvořit pro pacienty atmosféru vyjadřující péči, a proto požádala o pomoc společnost Philips.
  Sestra prochází chodbou psychiatrické kliniky osvětlenou společností Philips.

  To pravé osvětlení

   

  Od otevření v roce 1978 byla vždy klinika oddána péči o pacienty. Když oddělení získalo možnost rozšířit zařízení o 160 dalších místností, začalo hledat nový systém osvětlení. Předpokládalo se, že příjemné osvětlení by mohlo zahnat představy o děsivé a nepřívětivé nemocnici a mohlo by pomáhat lidem nahlížet na kliniku jako na přátelské a přívětivé místo.

   

  Nemocniční osvětlení Philips vneslo do zařízení určité inovace. Ředitelé kliniky se rozhodli pro koncepci „osobní osvětlení“, která umožňuje pracovníkům a pacientům upravovat osvětlení pokojů a chodby dle vlastních požadavků. Tato míra individuální kontroly je pohodlná pro pacienty a pomáhá zdravotnickému personálu vykonávat jejich práci snadněji.

   

  Světlo vychází především ze svítidel Rotaris a Savio. Je možné zvolit barvu světla mezi 2700 K (teplá bílá) a 6500 K (denní bílé světlo). Tyto hodnoty odpovídají přirozenému světlu v exteriéru a s jejich pomocí je možné cíleně upravovat hladinu melatoninu a kortizolu, což má buď uklidňující, nebo povzbuzující účinek. Intenzitu a barvu světla je možné upravovat samostatně pouhým dotekem tlačítka.

   

  Výsledkem nového nemocničního osvětlení je, že klinika má příjemnou atmosféru šířící klid, která pomáhá pacientům zůstat bez úzkosti.

  • Savio TCS760/770
   Savio TCS760/770
   Savio je kompletní řada svítidel nabízející ideální kombinaci stylového designu a optimálního výkonu v jakékoliv světelné aplikaci.Tato moderní svítidla s rovnoměrným vyzařováním s...

  Zbavení pacientů
  úzkostí

  Tým

  Manfred Rönfeldt, Psychiatrie Oberhausen

  Projektový manažer

  Petra Sachse

  Architekt

  Petra Wörner

  Architekt

  Martin Sonis, K sys Krankenhaus Systemtechnik

  Montáž

  Ralf Nowack, Philips Lighting

  Konzultant v oblasti osvětlení

  Související případy